Budimex.pl
PL    

Aktualności

Trzy kontrakty drogowe w Białymstoku dla Budimeksu

Budimex 24 listopada zawarł z Urzędem Miejskim w Białymstoku umowy na realizację trzech dużych inwestycji drogowych o łącznej wartości nieco ponad 367 mln zł netto.

Budimex przebuduje Szpital Wojewódzki w Toruniu

Konsorcjum Budimeksu SA (lider – udział 95%) i Ferrovial Agroman SA na zlecenie Kujawsko-Pomorskich Inwestycji Medycznych Sp. z o.o. zmodernizuje i przebuduje Wojewódzki Szpital Zespolony im. Rydygiera w Toruniu. Umowa zawarta 22 listopada opiewa na kwotę ponad 336 mln zł brutto.

Konsorcjum Budimeksu SA (lider) i Mostostalu Kraków SA na zlecenie Gaz–System SA wybuduje na terenie województwa dolnośląskiego gazociąg wysokiego cieśnienia relacji Czeszów-Kiełczów. System przesyłowy o średnicy 1000 mm będzie miał 33 kilometry. 

10 listopada 2016 Budimex na rzecz kultury
Budimex na rzecz kultury

Naszą firmę 8 listopada odwiedził wyjątkowy gość. Wybitny polski ilustrator i malarz – Józef Wilkoń.

Budimex przyjął Kartę Różnorodności

Budimex 8 listopada znalazł się w gronie firm, które podpisały Kartę Różnorodności. To inicjatywa koordynowana przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W ten sposób firma chce promować i rozpowszechniać wśród Pracowników politykę równego traktowania i zarządzania różnorodnością, którą przyjęła we wrześniu tego roku.

Budimex SA od lat konsekwentnie kieruje się zasadami równego traktowania, a obecnie, gdy obowiązujące w świecie standardy i wymagania stawiane przedsiębiorcom wzrosły,  spółka zdecydowała się zredagować osobny, dedykowany temu zagadnieniu dokument.

Komentarz do wybranych danych finansowych za 3Q 2016

Komentarz prezesa Zarządu Budimeksu SA - Dariusza Blochera do danych finansowych ze skonsolidowanego sprawozdania finansowego Grupy Budimex za
trzy kwartały 2016 roku

Budimex Liderem Cyfrowej Transformacji

13 października 2016r. w pierwszym dniu konferencji DIGITAL CHAMPIONS w hotelu Soundgarden w Warszawie zostały wręczone statuetki Liderów Cyfrowego Biznesu.

Zarząd Budimeksu SA zawiadamia, że w dniu 21 października 2016 r. został poinformowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA o wyborze oferty konsorcjum Budimeksu SA (lider konsorcjum 34%), ZUE SA (partner konsorcjum 33%), spółki Grupy Strabag (partner konsorcjum 33%, w skład których wchodzą: Strabag Sp. z o.o., Strabag Rail a.s., Strabag Rail GmbH, Strabag Áltálanos Épitó Kft) w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu ograniczonego na wykonanie prac projektowych i robót budowlanych dla projektu "Prace na linii obwodowej w Warszawie (odc. Warszawa Gołąbki/Warszawa Zachodnia - Warszawa Gdańska).

Wzrost skonsolidowanego wyniku finansowego Grupy BX za III kw. 2016 r.

 

Skonsolidowany wynik finansowy netto Budimeksu za trzeci kwartał 2016 r. wzrósł o 90,9 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Szpital we Włocławku przed czasem

Miesiąc przed terminem Budimex zakończył modernizację, przebudowę i rozbudowę pawilonu nr. 5 Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku.

29 września 2016 Budimex powraca na Litwę
Budimex powraca na Litwę

Konsorcjum Budimex SA (partner konsorcjum z udziałem 48,46%), Steinmüller Babcock Environment GmbH (lider konsorcjum z udziałem 39,26%) i UAB Kauno dujotiekio statyba (partner konsorcjum z udziałem 12,28%) 29 września podpisało umowę na budowę spalarni odpadów w Wilnie. Inwestycję o wartości 178 mln euro netto konsorcjum zrealizuje na zlecenie JSC "Vilniaus kogeneracine jegaine" pod warunkiem, że inwestorowi uda się zorganizować finansowanie przedsięwzięcia.

Budimex na XXVI Forum Ekonomicznym w Krynicy Zdrój

Nasza firma jest uczestnikiem krynickiego forum od pierwszej jego edycji. Już po raz drugi mamy na nim swoje stoisko wystawiennicze. Wydarzenie z każdym rokiem przyciąga coraz większą liczbę uczestników.

W tym roku do Krynicy przyjechało ok. 3 tys. osób z blisko 60 krajów. Zaprezentowało się ponad 100 największych firm.

Budimex zajął pierwsze miejsce w rankingu Book of Lists

Budimex SA zajął 1 miejsce w rankingu organizowanym przez Warsaw Business Journal - Book of Lists 2016/ 2017 w kategorii General Contractors.

 

 

 

 

Nowy Raport Odpowiedzialnego Biznesu Grupy Budimex

Z przyjemnością oddajemy w Państwa ręce najnowszy 8 już Raport Odpowiedzialnego Biznesu Grupy Budimex za rok 2015.

Sprzedaż Grupy za pierwsze półrocze 2016 roku wyniosła 2,4 miliarda złotych i była wyższa od sprzedaży pierwszego półrocza roku poprzedniego o ponad 160 milionów złotych

Budowa ul.Towarowej w Olsztynie - powzięcie informacji o wyborze oferty konsorcjum Budimeksu SA i Ferrovial Agroman SA.

Nasza oferta na budowę ul.Towarowej w Olsztynie uznana za najkorzystniejszą.

Konsorcjum Budimex - Strabag ukończyło budowę ostatniego odcinka autostrady A4 Rzeszów- Jarosław

20 lipca nastąpiło uroczyste otwarcie odcinka autostrady A4 Rzeszów Wschód – Jarosław, ostatniego odcinka A4 budowanego przez konsorcjum Budimex - Strabag. Zapewni on jeden ciąg autostrady pozwalający na bezpośrednie połączenie z Niemcami i Ukrainą.

W związku z wejściem w życie z dniem 3 lipca 2016 r. unijnego Rozporządzenia MAR (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku publikujemy Indywidualne Standardy Raportowania Budimeksu SA.

Budimex – odcinek autostrady A1 oddany przed terminem

1 lipca nastąpiło uroczyste otwarcie kluczowego odcinka autostrady A1 Stryków - Węzeł „Tuszyn”, w ramach którego wykonawcą odcinka nr III była firma Budimex SA. Nowy fragment autostrady umożliwi szybkie ominięcie Łodzi co przełoży się na poprawę warunków transportu drogowego i podróżowania po centralnej Polsce. Ukończenie inwestycji nastąpiło ponad miesiąc przed kontraktowym terminem.

Rozumiem

Ten Serwis używa ciasteczek (plików cookie), dzięki którym może działać lepiej. Przeczytaj o plikach cookie w Polityce prywatności Serwisu