Budimex.pl
PL    

Aktualności

Startuje VI Tydzień Bezpieczeństwa w Budownictwie 13-19 maja

To już szósta edycja ogólnopolskiej kampanii zwiększającej bezpieczeństwo na polskich budowach. Liczba wypadków w budownictwie systematycznie spada

Na kilkuset budowach w Polsce, prowadzonych przez sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie,  od 13 do 19 maja odbędzie się VI Tydzień Bezpieczeństwa. To największa w Polsce inicjatywa na rzecz poprawy bezpieczeństwa na budowach w naszym kraju. Akcję swoim patronatem objął Główny Inspektor Pracy. Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie, powołane przez największych generalnych wykonawców budowlanych działających w Polsce, już szósty rok z rzędu organizuje „Tydzień Bezpieczeństwa”. Co roku skala przedsięwzięcia jest olbrzymia - tylko w ubiegłym roku akcja objęła swoim zasięgiem niemal 40 000 pracowników w kilkuset różnych lokalizacjach.

Informacja o danych finansowych Grupy Budimex za pierwszy kwartał 2019

Grupa Budimex opublikowała ofijcalne wyniki po I kwartale 2019 roku. Sprzedaż Grupy w 1 kw. 2019 roku wzrosła o 3% i osiągnęła poziom 1,4 mld złotych. Rentowność zysku brutto Grupy Budimex wyniosła 3,3% w porównaniu do 6,0% w 1 kw. 2018 roku. Presja kosztowa w branży budowlanej odbiła się negatywnie na wynikach segmentu budowlanego, gdzie rentowność zysku brutto spadła do 1,3% (vs. 4,4% w 1 kw. 2018 roku).

Zbudujemy centrum badawczo-rozwojowe PKN ORLEN w Płocku

24 kwietnia 2019 Budimex SA podpisał umowę na generalne wykonawstwo Centrum Badawczo – Rozwojowego PKN ORLEN w Płocku. CBR będzie w przyszłości realizował działania badawczo-rozwojowe związane z przemysłem rafineryjno-petrochemicznym.

Gdańska Strefa Rodzica już otwarta

"Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom" to ogólnopolski program społeczny, którego celem jest zapewnienie chorym dzieciom i ich opiekunom komfortowego miejsca do wspólnego spędzania czasu. 29. Strefa powstała w Klinice Neonatologii oraz Klinice Położnictwa Centrum Medycyny Nieinwazyjnej, którego Budimex był generalnym wykonawcą.

Programy CSR Budimeksu w raporcie "Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki"

Dwa programy społeczne Budimeksu opisane w raporcie  "Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki" za 2018 rok.

 

 

Budimex zaprasza studentów na praktyki – ruszyła Akademia Budimex 2019

Budimex – największy polski generalny wykonawca inauguruje kolejny program praktyk studenckich na 2019 rok. Czego studenci marzący o karierze budowlanej mogą spodziewać się w jubileuszowej dziesiątej edycji? Zobacz więcej.

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce otwarte!

1 marca prezes zarządu Budimeksu Dariusz Blocher z premierem rządu RP Mateuszem Morawieckim, ministrem kultury i dziedzictwa narodowego Piotrem Glińskim i prezydentem Ostrołęki Łukaszem Kulikiem otworzyli Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce.

Wybrane dane finansowe Grupy Budimex za 4Q 2018

Prezentujemy wybrane dane finansowe Grupy Budimex za 4 kwartały 2018.

Lidl i Budimex uruchamiają największe centrum dystrybucyjne w Polsce

W Kałuszynie, w powiecie mińskim, powstało największe w Polsce i najnowocześniejsze, a także najbardziej nowatorskie w Europie centrum logistyczne Lidla. Znajdzie się w nim magazyn towarów spożywczych i przemysłowych dla sklepów zlokalizowanych w województwie mazowieckim, podlaskim i lubelskim. Kubatura obiektu zbliżona jest do pojemności Pałacu Kultury i Nauki, a powierzchnia posadzek wystarczyłaby dla ponad 5 boisk piłkarskich.

 

 

Trzy miesiące przed terminem Budimex oddał kolejny odcinek obwodnicy Olsztyna S51

W piątek 1 lutego 2019 roku Budimex przekazał inwestorowi: Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad do użytkowania dziesięciokilometrowy odcinek obwodnicy Olsztyna na drodze S51 od węzła Jaroty do węzła Olsztyn Wschód. Prace zostały zakończone przed terminem kontraktowym planowanym na 29.04.2019. Trwają prace na pozostałym pięciokilometrowym odcinku od węzła Jaroty w kierunku zachodnim. Zostanie on oddany do ruchu do lipca 2019 roku. Po zakończeniu prac na tym odcinku przejezdna będzie już cała obwodnica Olsztyna o długości 24 km.

Budimex najlepszym pracodawcą w Polsce

Tytuł Best Quality Employer 2018 przyznało nam Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej.

Budimex wybuduje kolejny odcinek drogi S19 Via Carpatia

Budimex S.A. i Generalna Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w obecności Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka  podpisali 21 grudnia umowę na zaprojektowanie i realizację 8 kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 Via Carpatia od Węzła Kamień do Węzła Sokołów Małopolski Północ. Wartość kontraktu wynosi 286 mln złotych brutto.

12 grudnia 2018 Leśna Szkoła otwarta!
Leśna Szkoła otwarta!

W Polsce ruszyła pierwsza leśna szkoła podstawowa, która może całkowicie zmienić myślenie o systemie edukacji. Powstała dzięki Fundacji trzy czte ry! oraz wsparciu finansowemu od Budimeksu. Jej uroczyste otwarcie odbyło się 12 grudnia.

Budimex oddał do użytku pierwszy szpital psychiatryczny w powojennej Polsce

Inwestorem jest samorząd województwa mazowieckiego. To najnowocześniejsza placówka dla osób z zaburzeniami psychicznymi w Polsce. W 7-segmentowym budynku mieści się 9 wyspecjalizowanych oddziałów, nowoczesne centrum rehabilitacji, 300 łóżek oraz miejsca do relaksu i aktywności sportowej. Budimex zastosował w kompleksie ekologiczne rozwiązania i nowoczesny design, dbając o najmniejsze elementy wykończenia. Budowa trwała 3 lata, a wartość projektu to ponad 104 mln zł.

Budimex i GDDKiA oddały do użytku drogę S7 Elbląg – Nowy Dwór Gdański

Droga ekspresowa S7 Gdańsk – Elbląg, na odcinku Nowy Dwór Gdański – Elbląg (węzeł Kazimierzowo) została 31 października oddana do użytku przez Budimex w terminie. Trasa licząca nieco ponad 19 km jest już udostępniona do ruchu.

Komentarz Prezesa Zarządu Budimex SA Dariusza Blochera do danych finansowych Grupy Budimex za III kwartał 2018

Po trzech kwartałach 2018 roku Grupa Budimex odnotowała wzrost przychodów ze sprzedaży o 18% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego oraz osiągnęła rentowność zysku brutto na poziomie 5,6%. W trzecim kwartale 2018 rentowność Grupy Budimex była wyższa i wyniosła 6,7%, co związane było z rozpoznaniem wyniku na sprzedaży spółek zależnych Elektromontaż-Poznań S.A. oraz Biuro Inwestycji „Grunwald” S.A. Wpływ transakcji na skonsolidowane sprawozdanie finansowe był zgodny ze wstępnym szacunkiem wskazanym w komunikacie bieżącym nr 64/2018 i wyniósł 44 miliony złotych na poziomie zysku brutto.

Budimex szuka ponad 1000 pracowników i wprowadza nowy system rekrutacji

Budimex generalny wykonawca robót budowlanych w infrastrukturze, przemyśle i energetyce oraz budownictwie ogólnym szuka ponad 1100 pracowników do końca 2019 roku. Największa polska firma budowlana wprowadzi jako pierwsza firma w branży budowlanej w Polsce zewnętrzny program rekomendacji osób do pracy. Każdy, niezależnie od swojego miejsca pracy, kto skutecznie wskaże pracownika na poszukiwane przez Budimex stanowisko otrzyma nagrodę finansową  w wysokości do 2 000 zł.

Konsorcjum Budimex - Strabag - ZUE zakończyło modernizację „małej linii obwodowej” w Warszawie

Konsorcjum Budimeksu ze Strabagiem i ZUE zakończyło dla PKP PLK modernizację linii kolejowej nr 20 w Warszawie. Wykonano m.in. 4 kilometry torów kolejowych wraz z nową nawierzchnią na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska wraz z siecią trakcyjną oraz 4 przystankami z wiatami. Linia nr 20 została otwarta w nocy z soboty na niedzielę, 20 – 21 października. To część większego projektu, który zakłada zmodernizowanie linii obwodowej w stolicy na odcinkach Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska oraz Warszawa Gołąbki – Warszawa Gdańska. Linie 507 i 509 są w trakcie realizacji.

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Muzeum Historii Polski

11 października z udziałem Premiera Rządu RP – Mateusza Morawieckiego i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę. Inwestorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a generalnym wykonawcą inwestycji jest Budimex. Autorem projektu jest warszawskie biuro WXCA sp. z o. o., Obecnie Budimex kończy już roboty ziemne pod nadzorem archeologa, trwają także prace w zakresie wykonania izolacji przeciwwodnej powłokowej części podziemnej budynku oraz wykonanie konstrukcji w technologii betonu wodoszczelnego. Kładzione są też płyty fundamentowe oraz montowane są ściany i słupy. Budowa zaczęła się zaledwie 90 dni temu a zaawansowanie budowy wynosi już 7%.

Budimex oddaje do użytku rozbudowany szpital kliniczny w Białymstoku

Pacjenci zmodernizowanego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, którego powierzchnia zwiększyła się dwukrotnie, będą mogli korzystać z nowej Kliniki Stacji Dializ, Centrum Badań Klinicznych oraz Oddziału Nefrologii. Rozbudowa była dużym wyzwaniem. Placówka w trakcie prac była czynna, co wymagało m.in. przenoszenia poszczególnych oddziałów wraz z personelem oraz zapewnienia stałej dostępności mediów.

Rozumiem

Ten Serwis używa ciasteczek (plików cookie), dzięki którym może działać lepiej. Przeczytaj o plikach cookie w Polityce prywatności Serwisu