Budimex.pl
PL    

Aktualności

Budowa ul.Towarowej w Olsztynie - powzięcie informacji o wyborze oferty konsorcjum Budimeksu SA i Ferrovial Agroman SA.

Nasza oferta na budowę ul.Towarowej w Olsztynie uznana za najkorzystniejszą.

Konsorcjum Budimex - Strabag ukończyło budowę ostatniego odcinka autostrady A4 Rzeszów- Jarosław

20 lipca nastąpiło uroczyste otwarcie odcinka autostrady A4 Rzeszów Wschód – Jarosław, ostatniego odcinka A4 budowanego przez konsorcjum Budimex - Strabag. Zapewni on jeden ciąg autostrady pozwalający na bezpośrednie połączenie z Niemcami i Ukrainą.

W związku z wejściem w życie z dniem 3 lipca 2016 r. unijnego Rozporządzenia MAR (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku publikujemy Indywidualne Standardy Raportowania Budimeksu SA.

Budimex – odcinek autostrady A1 oddany przed terminem

1 lipca nastąpiło uroczyste otwarcie kluczowego odcinka autostrady A1 Stryków - Węzeł „Tuszyn”, w ramach którego wykonawcą odcinka nr III była firma Budimex SA. Nowy fragment autostrady umożliwi szybkie ominięcie Łodzi co przełoży się na poprawę warunków transportu drogowego i podróżowania po centralnej Polsce. Ukończenie inwestycji nastąpiło ponad miesiąc przed kontraktowym terminem.

Budimex buduje nowy blok w Elektrowni Turów

29 czerwca odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod nowy blok energetyczny
w Elektrowni Turów.

Budimex w gronie laureatów rankingu Patriotyzmu Polskiego Biznesu Rzeczpospolitej

Przygotowany przez redakcję Rzeczpospolitej oraz Fundację Patriotyzmu Gospodarczego Indeks Patriotyzmu Polskiego Biznesu wyróżnia firmy, które przyczyniają się do rozwoju Polski, budują jej pozytywny wizerunek na świecie i dobrze wywiązują się z powinności czy zobowiązań względem społeczeństwa oraz państwa.

Budimex laureatem nagrody ORŁY WPROST

W pierwszej edycji konkursu tygodnika „Wprost” Budimex znalazł się w gronie laureatów i otrzymał nagrodę – „Orzeł Tygodnika „Wprost” 2016” w kategorii „Firma z największym średnim zyskiem netto w latach 2012 – 2014”.

7 czerwca 2016 Budimex buduje dla IKEA
Budimex buduje dla IKEA

7 czerwca 2016 roku Budimex podpisał z IKEA Centres Polska SA umowę na budowę  budynku handlowo - biurowego w ramach Parku Handlowego Franowo w Poznaniu .
Umowa ma wartość 76,999 mln złotych netto.

W Gdańsku powstanie Centrum Medycyny Nieinwazyjnej

6 czerwca 2016 roku Budimex podpisał z  Gdańskim Uniwersytetem Medycznym umowę na budowę pierwszego etapu Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Gdańsku. Umowa ma wartość  285,7 mln złotych netto.

Budimex wybuduje biurowiec dla BZ WBK

We Wrocławiu, przy ul. Robotniczej 11, Budimex wybuduje dla BZ WBK LEASING SA budynek biurowo- usługowy. Umowa o wartości 81 mln złotych netto została podpisana 1 czerwca 2016 roku.
 

Rozstrzygnięcie konkursu "Budowa Roku 2015"

24 maja 2016 roku Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa po raz 26. przyznał tytuły Budowa Roku.
PZBITB nagradza inwestycje, które wyróżniają się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, wysoką jakością wykonania robót, dobrą organizacją procesu budowlanego, a także wysokim poziomem zapewnienia bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska.
 

Budimex Sponsorem Głównym Stomilu Olsztyn

10 maja br. Budimex SA podpisał z klubem OKS STOMIL OLSZTYN umowę, na mocy której do 30 czerwca 2018 roku spółka będzie Sponsorem Głównym zespołu piłki nożnej grającego obecnie w rozgrywkach 1. ligi w sezonie 2015/ 2016.

Budimex wybuduje S5 z Leszna do Kaczkowa

5 maja 2016 roku Budimex podpisał z poznańskim Oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad umowę na budowę drogi ekspresowej S5 Poznań – Wrocław, odcinek Radomicko – Kaczkowo, etap II od Leszna Południe (z węzłem) do Kaczkowa. Umowa ma wartość 189,1 mln złotych netto.

Raport Roczny Grupy Budimex za 2015 on-line

Budimex opublikował najnowszy raport roczny z danymi za 2015 rok.

Komentarz do danych finansowych za 1Q 2016

Komentarz prezesa Zarządu Budimeksu SA - Dariusza Blochera do danych finansowych ze skonsolidowanego sprawozdania finansowego Grupy Budimex za 1 kwartał 2016 r.

Trwa III edycja Tygodnia Bezpieczeństwa

25 kwietnia bieżącego roku rozpoczęła się trzecia edycja Tygodnia Bezpieczeństwa.  To największa w Polsce akcja na rzecz poprawy bezpieczeństwa w branży budowlanej, skierowana do pracowników, partnerów biznesowych i inwestorów.

Budimex wybuduje drogę S5 z Wronczyna do Kościana

13 kwietnia 2016 roku Budimex podpisał z poznańskim Oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad umowę na projekt i budowę drogi S5 Poznań – Wrocław, odcinek Wronczyn – Kościan Południe. Umowa ma wartość 291,9 mln złotych netto.

Budimex podpisał umowę na budowę obwodnicy Olsztyna

29 marca 2016 roku Budimex podpisał z olsztyńskim Oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad umowę na budowę obwodnicy Olsztyna. Umowa ma wartość 742,3 mln złotych netto.

Budimex zrewitalizuje Plac Litewski w Lublinie

Położony w centrum Lublina Plac Litewski jest reprezentacyjnym miejscem w mieście. Na początku lat 70. ubiegłego wieku został wpisany do rejestru zabytków. Władze Lublina od kilku lat planowały modernizację i rozbudowę placu. Urząd Miasta w Lublinie powierzył te prace Budimeksowi.

Budimex awansował w indeksie regionalnym FTSE GEIS Emerging Europe

W ramach półrocznego przeglądu składników FTSE GEIS Emerging Europe Index Budimex został awansowany z kategorii „Small Caps” do „Mid Caps”.

Rozumiem

Ten Serwis używa ciasteczek (plików cookie), dzięki którym może działać lepiej. Przeczytaj o plikach cookie w Polityce prywatności Serwisu