Budimex.pl
PL    

Aktualności

Nasze dzieci bezpieczne na drogach. Włącz się do akcji wskazywania niebezpiecznych miejsc!

Mapa niebezpiecznych miejsc, lekcje o bezpieczeństwie oraz odblaskowe karty ICE (In Case of Emergency) dla dzieci szkół podstawowych – Budimex rusza z programem Hello ICE.

Konsorcjum Strabag - Budimex - Budpol rozpoczyna prace na odcinku A1 - obwodnica Częstochowy

W dniu 24.07.2019 r. została zawarta umowa pomiędzy konsorcjum w składzie: STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. (Lider 45%), Budimex S.A. (Partner 45%), Budpol Sp. z o.o. (Partner 10%) a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach na „Kontynuację robót związanych z budową autostrady A1 na odcinku węzeł Rząsawa – węzeł Blachownia w zakresie robót zabezpieczających”.

Modernizacja LCS Kutno na linii kolejowej E-20 zakończona przed terminem

Konsorcjum firm ZUE – Budimex – Strabag zakończyło modernizację LCS Kutno (odcinek Żychlin – Barłogi) na trasie kolejowe E-20 na 8 dni przed wyznaczonym terminem. Zakres działań firmy Budimex SA obejmował prace na posterunku odgałęźnym Zamków, stacji Barłogi oraz szlaku Barłogi – granica LCS Kutno.

Powołanie wiceprezesa Zarządu Budimex S.A

Rada Nadzorcza Budimex S.A. na wniosek prezesa Zarządu Budimex S.A. powołała Pana Artura Popko pełniącego dotychczas funkcję członka Zarządu Budimex S.A. na funkcję wiceprezesa Zarządu Budimex S.A. – Dyrektora Operacyjnego.

30 jubileuszowa Strefa Rodzica już otwarta!

„Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” to ogólnopolski program społeczny, którego celem jest zapewnienie chorym dzieciom i ich opiekunom wygodnego i estetycznego miejsca do wspólnego spędzania czasu. 30. Strefa powstała w szpitalu dziecięcym SP ZOZ Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie przy ul. Truchana.

Budimex z nagrodą Polski Przedsiębiorca 2018 - Lider Przemysłu

Jedenastego czerwca Dariusz Blocher w imieniu firmy odebrał z rąk Jerzego Kwiecińskiego Ministra Inwestycji i Rozwoju nagrodę Polski Przedsiębiorca 2018 - Lider Przemysłu - Gazety Polskiej Codziennie. To szósta edycja tego konkursu – Budimex znalazł się wśród zaledwie sześciu firm nagrodzonych tym wyróżnieniem, wśród min. KGHM Miedź i Rafako.

Budimex z nagrodą „Dobroczyńca Roku 2019”

Budimex zwyciężył w XXII edycji konkursu „Dobroczyńca Roku” w kategorii „Edukacja -duża firma”. Kapituła nagrodziła firmę za współpracę z Fundacją trzy czte ry!, w ramach której powstała pod Białymstokiem pierwsza w Polsce leśna szkoła „Puszczyk”.

Startuje VI Tydzień Bezpieczeństwa w Budownictwie 13-19 maja

To już szósta edycja ogólnopolskiej kampanii zwiększającej bezpieczeństwo na polskich budowach. Liczba wypadków w budownictwie systematycznie spada

Na kilkuset budowach w Polsce, prowadzonych przez sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie,  od 13 do 19 maja odbędzie się VI Tydzień Bezpieczeństwa. To największa w Polsce inicjatywa na rzecz poprawy bezpieczeństwa na budowach w naszym kraju. Akcję swoim patronatem objął Główny Inspektor Pracy. Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie, powołane przez największych generalnych wykonawców budowlanych działających w Polsce, już szósty rok z rzędu organizuje „Tydzień Bezpieczeństwa”. Co roku skala przedsięwzięcia jest olbrzymia - tylko w ubiegłym roku akcja objęła swoim zasięgiem niemal 40 000 pracowników w kilkuset różnych lokalizacjach.

Budimex z tytułem „Firmy Dobrze Widzianej”

Z radością informujemy, że Budimex znalazł wśród laureatów konkursu Firma Dobrze Widziana, zorganizowanym przez Business Centre Club w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Celem konkursu jest wyłonienie firm, które w sposób szczególny wyróżniają się w opinii otoczenia aktywnością w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu.

Informacja o danych finansowych Grupy Budimex za pierwszy kwartał 2019

Grupa Budimex opublikowała ofijcalne wyniki po I kwartale 2019 roku. Sprzedaż Grupy w 1 kw. 2019 roku wzrosła o 3% i osiągnęła poziom 1,4 mld złotych. Rentowność zysku brutto Grupy Budimex wyniosła 3,3% w porównaniu do 6,0% w 1 kw. 2018 roku. Presja kosztowa w branży budowlanej odbiła się negatywnie na wynikach segmentu budowlanego, gdzie rentowność zysku brutto spadła do 1,3% (vs. 4,4% w 1 kw. 2018 roku).

Zbudujemy centrum badawczo-rozwojowe PKN ORLEN w Płocku

24 kwietnia 2019 Budimex SA podpisał umowę na generalne wykonawstwo Centrum Badawczo – Rozwojowego PKN ORLEN w Płocku. CBR będzie w przyszłości realizował działania badawczo-rozwojowe związane z przemysłem rafineryjno-petrochemicznym.

Gdańska Strefa Rodzica już otwarta

"Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom" to ogólnopolski program społeczny, którego celem jest zapewnienie chorym dzieciom i ich opiekunom komfortowego miejsca do wspólnego spędzania czasu. 29. Strefa powstała w Klinice Neonatologii oraz Klinice Położnictwa Centrum Medycyny Nieinwazyjnej, którego Budimex był generalnym wykonawcą.

Programy CSR Budimeksu w raporcie "Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki"

Dwa programy społeczne Budimeksu opisane w raporcie  "Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki" za 2018 rok.

 

 

Budimex zaprasza studentów na praktyki – ruszyła Akademia Budimex 2019

Budimex – największy polski generalny wykonawca inauguruje kolejny program praktyk studenckich na 2019 rok. Czego studenci marzący o karierze budowlanej mogą spodziewać się w jubileuszowej dziesiątej edycji? Zobacz więcej.

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce otwarte!

1 marca prezes zarządu Budimeksu Dariusz Blocher z premierem rządu RP Mateuszem Morawieckim, ministrem kultury i dziedzictwa narodowego Piotrem Glińskim i prezydentem Ostrołęki Łukaszem Kulikiem otworzyli Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce.

Wybrane dane finansowe Grupy Budimex za 4Q 2018

Prezentujemy wybrane dane finansowe Grupy Budimex za 4 kwartały 2018.

Lidl i Budimex uruchamiają największe centrum dystrybucyjne w Polsce

W Kałuszynie, w powiecie mińskim, powstało największe w Polsce i najnowocześniejsze, a także najbardziej nowatorskie w Europie centrum logistyczne Lidla. Znajdzie się w nim magazyn towarów spożywczych i przemysłowych dla sklepów zlokalizowanych w województwie mazowieckim, podlaskim i lubelskim. Kubatura obiektu zbliżona jest do pojemności Pałacu Kultury i Nauki, a powierzchnia posadzek wystarczyłaby dla ponad 5 boisk piłkarskich.

 

 

Trzy miesiące przed terminem Budimex oddał kolejny odcinek obwodnicy Olsztyna S51

W piątek 1 lutego 2019 roku Budimex przekazał inwestorowi: Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad do użytkowania dziesięciokilometrowy odcinek obwodnicy Olsztyna na drodze S51 od węzła Jaroty do węzła Olsztyn Wschód. Prace zostały zakończone przed terminem kontraktowym planowanym na 29.04.2019. Trwają prace na pozostałym pięciokilometrowym odcinku od węzła Jaroty w kierunku zachodnim. Zostanie on oddany do ruchu do lipca 2019 roku. Po zakończeniu prac na tym odcinku przejezdna będzie już cała obwodnica Olsztyna o długości 24 km.

Budimex najlepszym pracodawcą w Polsce

Tytuł Best Quality Employer 2018 przyznało nam Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej.

Rozumiem

Ten Serwis używa ciasteczek (plików cookie), dzięki którym może działać lepiej. Przeczytaj o plikach cookie w Polityce prywatności Serwisu