Budimex.pl
PL    

Zwycięski projekt w programie "Zmieniaj świat" wybrany!

Data aktualności: 6 września 2018
Zwycięski projekt w programie "Zmieniaj świat" wybrany!

Fundacja trzy czte ry! dzięki zdobyciu głównej nagrody w konkursie zorganizowanym przez Budimex z okazji jubileuszu 50-lecia, będzie mogła stworzyć pierwszą w Polsce szkołę, w której zajęcia odbywać się będą w lesie przez cały rok, bez względu na pogodę. – Dostaliśmy skrzydeł! Dzięki konkursowi zdaliśmy sobie sprawę ile już osiągnęliśmy – powiedziała trzymając czek na 500 tys. zł. Agnieszka Kudraszow, prezes Fundacji.

- Mieliśmy fantastyczną pracę, bo przecież im trudniej tym lepiej. Wszystkie projekty, które trafiły pod obrady zmieniały świat. Sam fakt, że możemy się przyłączyć do takich projektów jest dla mnie nobilitacją – mówił po obradach przewodniczący jury Rafał Sonik (Gemini Holding).  Już w tracie ogłaszania zwycięskiego projektu przedstawiciele Fundacji trzy czte ry! popłakali się z radości. – Chcieliście zmienić świat waszych dzieci - to najbardziej naturalne, co można sobie wyobrazić. Zaczęliście od trzech podopiecznych. Teraz zmieniacie świat setek dzieci. A dzięki temu, że my pomożemy wam, będziecie pozytywnie wpływać na życie tysięcy młodych ludzi. Jeśli będziemy częścią tej kuli śnieżnej, będziemy z tego dumni – dodał Rafał Sonik.

 

Podczas finału, który odbył się w środę, 5 września na Uniwersytecie SWPS, trzy drużyny finalistów prezentowały swoje projekty przed jury w składzie: przewodniczący Rafał Sonik (Gemini Holding), Konrad Maj (SWPS), Mateusz Turecki i Cezary Łysenko (Budimex), Maria Mikołajczak (Task Force Consulting). Każda drużyna miała 20 minut na zaprezentowanie się. Potem jury zadawało pytania.

Najbardziej przekonywujący okazali się przedstawiciele z trzy czte ry! Bardzo emocjonalnie, żywiołowo zaprezentowali swoją wizję uczenia dzieci. Z takimi emocjami opowiadali o tym, co stworzą dla innych, jeśli to im przypadnie te pół miliona złotych, że wiele obecnych w audytorium SWPS osób miało łzy w oczach.

 

Zwycięski projekt przewiduje stworzenie bazy z terenowymi pracowniami przedmiotowymi umożliwiającymi realizację podstawy programowej. Ma to  odbywać  się w niespotykany do tej pory sposób, także w przypadku ekstremalnych warunków pogodowych. Będą to cztery kontenerowe, drewniane pawilony, ustawione pod Białymstokiem w lesie nadleśnictwa Dojlidy.

 

Drugie miejsce zajęło hospicjum dla dzieci im. św. Wawrzyńca. Ich Biofilia czyli ogród terapeutyczno-edukacyjny zakładał stworzenie przy hospicjum całorocznego ogrodu tropikalnego wraz z motylarnią. Na trzecim stopniu podium uplasowała się fundacja Habitat for Humanity Poland, która pomaga osobom w trudnej sytuacji mieszkaniowej. Ich projekt zakładał stworzenie Centrum ReStore i edukację ekologiczną połączoną ze sklepem charytatywnym z meblami i artykułami do wyposażenia wnętrz.

 

Zwycięzca konkursu otrzymał nagrodę główną (500 tys. zł). Za II miejsce przewidziano 45 tys. zł. (przekazane na cele statutowe), III miejsce 35 tys. zł. (cele statutowe). Dodatkowo Nagrodę Internautów, 20 tys. zł. (cele statutowe) otrzymała Biofilia, na którą zagłosowało ponad 30 tys. osób. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

 

Na realizację projektu trzy czte ry! ma czas do połowy grudnia 2018 r.


Budimex znalazł się w składzie Indeksu WIG-ESG, który zastąpił obowiązujący do końca 2019 roku Respect Index.

Porozumienie dla bezpieczeństwa
( więcej )
Porozumienie dla bezpieczeństwa

Jesteśmy aktywnym uczestnikiem inicjatywy na rzecz poprawy bezpieczeństwa w branży budowlanej  - "Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie”. Razem z pozostałymi beneficjentami Porozumienia, podejmujemy działania mające na celu budowę kultury bezpieczeństwa, uświadamianie zagrożeń związanych z pracą na budowie - a w konsekwencji wyeliminowanie ryzyka. Nasz wspólny cel to „0” wypadków.