Budimex.pl
PL    

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce otwarte!

Data aktualności: 4 marca 2019
Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce otwarte!

1 marca prezes zarządu Budimeksu Dariusz Blocher z premierem rządu RP Mateuszem Morawieckim, ministrem kultury i dziedzictwa narodowego Piotrem Glińskim i prezydentem Ostrołęki Łukaszem Kulikiem otworzyli Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Data otwarcia nie jest przypadkowa, bo 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

 

Budowa muzeum rozpoczęła się w lipcu 2017 roku i obejmowała modernizację oraz rozbudowę starego aresztu śledczego - oryginalnie carskiego więzienia z 1903 roku. Powierzchnia całkowita obiektu wynosi 3,5 tysiąca m2. - Dziękuję Budimeksowi za staranną budowę i jak zawsze więcej niż przeciętny wysiłek, żeby pokonać wszelkie trudności. Cieszę się, że inwestycję taką jak muzeum zrealizowała polska firma z tak długą tradycją jak Budimex – mówił Minister Gliński. - Wielkie rzeczy zawsze mają swoje małe początki. Jak na realizacje Budimeksu ten obiekt nie jest wielką autostradą czy dużym biurowcem, ale był dla nas mimo to budową niezwykłą. Bo jest namacalnym i materialnym początkiem procesu odsłaniania historii wielu zapomnianych bohaterów - podkreślił prezes Blocher. ? Budimex obecnie realizuje jeszcze dwa budynki muzealne, w Warszawie - Muzeum Historii Polski, a w Białymstoku Muzeum Pamięci Sybiru.


Rozumiem

Ten Serwis używa ciasteczek (plików cookie), dzięki którym może działać lepiej. Przeczytaj o plikach cookie w Polityce prywatności Serwisu