Budimex.pl
PL    

Budowa Roku 2013 - DoubleTree by Hilton

Budowa Roku 2013 - DoubleTree by Hilton

Budynek hotelowo-biurowo-kinowy przy ul. Łąkowej 29 w Łodzi zdobył nagrodę I stopnia w kategorii Obiekty oceniane indywidualnie w konkursie Budowa Roku 2013.
Budynek charakteryzuje się nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi i konstrukcyjnymi. Został usytuowany na terenie dawnej „Fabryki Snów” – Wytwórni Filmów Fabularnych. Łączy w sobie historię i tradycję przemysłu filmowego w Łodzi z dzisiejszym oraz przyszłym potencjałem do funkcjonowania, jako wielkie centrum konferencyjno-kongresowo-biurowo-hotelowe. Na uwagę zasługuje elewacja budynku hotelowo-biurowego. Dzięki zastosowaniu m.in. procesu obróbki komputerowej, w szklaną taflę wkomponowano interpretację kadru z filmu „Zakazane piosenki”, pierwszego powojennego filmu zrealizowanego w Wytwórni Filmów Fabularnych w Łodzi.
Zasadnicza bryła projektowanego budynku, w której mieszczą się funkcje hotelowo-biurowe, ma 11 kondygnacji (wysokość 43,5 m). Głównym założeniem projektowym było stworzenie spójnej kompozycji z zabudowaniami istniejącymi, a zarazem próba „uporządkowania” otaczającej przestrzeni. Budynek jest w pełni dostosowany i dostępny na wszystkich kondygnacjach dla niepełnosprawnych. Pod budynkiem znajduje się wspólny garaż podziemny z 87 miejscami parkingowymi, w tym dla osób niepełnosprawnych. W hotelu znajduje się 200 pokoi o zróżnicowanym standardzie, restauracja, sala balowa, bar, centrum konferencyjne oraz zespół rekreacyjny z basenem, siłownią i spa.
Konstrukcja budynku jest żelbetowa z elementami stalowymi. Fundament budynku stanowi żelbetowa płyta fundamentowa.
Powierzchnia zabudowy wynosi 2717,00 + 488,00 + 530,00 m2, powierzchnia użytkowa 17 553,00 m2, a kubatura budynku: część nadziemna 94 543,00 m3, część podziemna 24 059,00 m3.
Całość prac wykonano w ciągu 29 miesięcy.