Budimex.pl
PL    

Budimex z tytułem „Tego, który zmienia polski przemysł”

Budimex z tytułem „Tego, który zmienia polski przemysł”

Budimex został laureatem prestiżowego tytułu „Tego, który zmienia polski przemysł” za rok 2013. Wyróżnienia przyznawane przez Redakcje Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu wnp.pl zostały wręczone podczas uroczystej gali wieńczącej Forum „Zmieniamy Polski Przemysł”. W wydarzeniu uczestniczył wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński.?

– Kiedy kilkanaście lat temu przyznaliśmy pierwsze tytuły „Tego, który zmienia polski przemysł”, nie wszystkie komentarze były przychylne. W haśle „Zmieniamy polski przemysł” niektórzy widzieli „gospodarczy nacjonalizm”, ostrzegali, że odwrócą się od nas działające w Polsce firmy z zagranicznym kapitałem. Inni zapowiadali schyłek polityki przemysłowej – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, wydawca Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu wnp.pl. – Nic takiego się nie stało – dodaje.

Tytuły „Tego, który zmienia polski przemysł" przyznawane są od 2000 roku. W gronie laureatów znajdują się zarówno polskie firmy rodzinne, jak i obecni na naszym rynku zagraniczni inwestorzy, czerpiący satysfakcję z faktu, że zmieniają polski przemysł.

– Po ponad dekadzie hasło patriotyzmu gospodarczego, a także dyskusja o nowoczesnym, konkurencyjnym – właśnie zmienionym – przemyśle, stały się obecne w publicznym dyskursie – mówi Wojciech Kuśpik. – Dla nas patriotyzm gospodarczy nie oznacza protekcjonizmu i izolacji, lecz odpowiedzialną i otwartą na partnerską współpracę postawę wobec rodzimych zasobów, produktów i rynku. Tak rozumiany patriotyzm w gospodarce nie kłóci się z ważnymi dla nas ideami wolnego rynku, przedsiębiorczości i własności prywatnej. Dalej też będziemy starali się wspierać pozytywne trendy w naszej gospodarce, przyznając tytuły „Tego, który zmienia polski przemysł”.

Budimex został uhonorowany tytułem „Tego, który zmienia polski przemysł” za rok 2013 za konsekwentne przeciwstawienie się niekorzystnym trendom w budownictwie i stabilność osiągniętą w trudnym i zmiennym otoczeniu rynkowym.

Budimex od lat jest nazywany prymusem polskiego rynku budowlanego. Spółka od zawsze specjalizowała się w budownictwie drogowym, dlatego program inwestycji infrastrukturalnych, który stał się przyczyną problemów wielu innych firm, nie wyrządził Budimeksowi dotkliwych szkód.

Więcej informacji o Forum „Zmieniamy Polski Przemysł” można znaleźć pod adresem: http://www.wnp.pl/konferencje/2168.html