Budimex.pl
PL    

Budimex z wyróżnieniem Odpowiedzialny Pracodawca 2017

Budimex z wyróżnieniem Odpowiedzialny Pracodawca 2017

Wyróżnienie przez redakcję „Rzeczpospolita” tytułem „Odpowiedzialny Pracodawca 2017” stanowi uhonorowanie realizowanej przez Budimex SA polityki personalnej opartej na inwestycji w pracowników, umożliwiającej rozwój kompetencji i awans.

 

Grupa Budimex zatrudnia ponad 6 tys. osób i w tym roku planuje pozyskać kolejnych kilkuset fachowców. Firma tworzy kompleksowe programy dedykowane poszczególnym grupom pracowników, tak aby zarówno menedżerowie, eksperci jak i pozostali specjaliści mogli budować dalszą ścieżkę rozwoju zawodowego. Od 1995 roku spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu RESPECT – najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych oraz jest jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. To dodatkowo mobilizuje spółkę do dbałości o wszystkie aspekty jej działalności.

 

Konsekwentny rozwój i realizacja wartości sprawiają, że Budimex to firma ceniona w branży. Znajduje się w czołówce najlepszych pracodawców. Może poszczycić się prestiżowym tytułem: Pracodawca Roku w Budownictwie czy Lider Branży w Kategorii Budownictwo. Jest również w czołówce rankingu Idealny Pracodawca, Firma dla inżyniera, czy Solidny Pracodawca Roku Branży Budowlanej.

 

W szóstej już edycji ogólnopolskiego Programu, Kapituła pod przewodnictwem Marcina Piaseckiego, Redaktora Zarządzającego dziennika „Rzeczpospolita”, wśród firm zatrudniających powyżej 500 osób kierowała się czterema kryteriami, jak: wzrost zatrudnienie 2016/2015 i 2015/2014, podatki na zatrudnionego w 2016 r., dochody na zatrudnionego w 2016 r. oraz zatrudnienie w 2016 r.

Budimex został jednym z 12 nagrodzonych laureatów.

 

Odpowiedzialny Pracodawca – Lider HR 2017 to ogólnopolski Program z obszaru human resources (HR). Jego celem jest upowszechniane oraz propagowanie właściwych wzorców, modeli i strategii działań w zakresie polityki personalnej oraz strategii integracji spraw personalnych ze sprawami biznesowymi. Program adresowany jest do firm prowadzących swoją działalność na terenie Polski, dla których dbałość o warunki pracy i rozwój pracowników wpisana jest w strategię przedsiębiorstwa. Głównym kryterium wyboru laureatów Programu jest szeroko rozumiana jakość zatrudnienia.