Budimex.pl
PL    

„Budowlane Oscary” 2018 dla Budimeksu Nieruchomości

„Budowlane Oscary” 2018 dla Budimeksu Nieruchomości

Zdobywamy kolejne nagrody w prestiżowym konkursie „Budowa Roku”. Tym razem wyróżniono dwa nasze projekty: Gąsiorowskich 4 w Poznaniu oraz Oldnovą w Gdańsku.

 

Położony na poznańskim Łazarzu budynek zwrócił szczególną uwagę Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Wraz z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju oraz Głównym Urzędem Nadzoru Budowlanego zdecydowano, że Gąsiorowskich 4 w Poznaniu otrzyma nagrodę I stopnia w kategorii „Osiedla mieszkaniowe i budynki mieszkalne o wartości powyżej 30 mln zł". Z kolei nagroda II stopnia przypadła kamienicy Oldnova w Gdańsku. To wyśmienity przykład tego, jak umiejętnie łączyć zabudowę zabytkową z nowoczesnym budownictwem.

Konkurs jest organizowany od lat w celu wyłonienia najlepszych realizacji budowlanych. Jest jednym z najważniejszych wydarzeń na rynku polskiego budownictwa kubaturowego i infrastrukturalnego. O wygraną I, II lub III stopnia konkurowały ze sobą w tym roku 33 inwestycje w 9 kategoriach. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w siedzibie Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie.