Budimex.pl
PL    

Budimex z nagrodą Polski Przedsiębiorca 2018 - Lider Przemysłu

Budimex z nagrodą Polski Przedsiębiorca 2018 - Lider Przemysłu

Jedenastego czerwca 2019 roku Dariusz Blocher w imieniu firmy odebrał z rąk Jerzego Kwiecińskiego Ministra Inwestycji i Rozwoju nagrodę Polski Przedsiębiorca 2018 - Lider Przemysłu - Gazety Polskiej Codziennie.  To szósta edycja tego konkursu – Budimex znalazł się wśród zaledwie sześciu firm nagrodzonych tym wyróżnieniem, wśród min. KGHM Miedź i Rafako.

 

To nagroda dla naszych pracowników - ich pracy i pasji – mówił w wystąpieniu Dariusz Blocher.  Jesteśmy pierwszym wykonawcą na drogach i drugim na kolei. Będziemy dotrzymywać słowa, będziemy dalej płacić w Polsce podatki oraz inwestować tu w Polsce – powiedział podczas gali rozdania nagród. Dowodem naszego zaangażowania są także programy społeczne jak Strefa Rodzica z której w zeszłym roku skorzystało 180 tysięcy dzieci w 29 szpitalach – podkreślił Dariusz Blocher.

 

Jerzy Kwieciński – Minister Inwestycji i Rozwoju podkreślił, że Budimex jest przykładem polskiej firmy, która osiągnęła pozycje lidera w bardzo konkurencyjnym środowisku międzynarodowym i jest bardzo silnie związana z naszym rynkiem.  

 

Wzorem lat ubiegłych, laureaci zostali wyłonieni przez Kapitułę Konkursu złożoną z przedstawicieli partnerów instytucjonalnych przedsięwzięcia: Agencji Rozwoju Przemysłu, Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” oraz Instytutu Staszica. W skład Kapituły wchodzili również reprezentanci organizacji ekonomicznych i naukowych: Centrum im. Adama Smitha, Związku Pracodawców i Przedsiębiorców, Instytutu Jagiellońskiego oraz Rady Gospodarczej Strefy Wolnego Słowa.

 

Wartość tej nagrody podkreśla fakt, że została wręczona w obecności innych ministrów: Kancelarii Premiera, Przedsiębiorczości oraz Nauki i Szkolnictwa Wyższego.