Budimex.pl
PL    

Budimex z nagrodą „Dobroczyńca Roku 2019”

Budimex z nagrodą „Dobroczyńca Roku 2019”

Budimex zwyciężył w XXII edycji konkursu „Dobroczyńca Roku” w kategorii „Edukacja -duża firma”. Kapituła nagrodziła firmę za współpracę z Fundacją trzy czte ry!, w ramach której powstała pod Białymstokiem pierwsza w Polsce leśna szkoła „Puszczyk”.

Firma została zgłoszona do konkursu przez Fundację trzy czte ry!, która w 2018 roku za grant zdobyty w jubileuszowym programie społecznym Budimeksu – „Zmieniaj Świat. Budimex 50 lat" zbudowała pierwszą w Polsce leśną Szkołę Podstawową „Puszczyk" koło Białegostoku.

 

„Dzięki firmie Budimex mogliśmy spełnić nasze marzenia. Udowodnić, że istnieje alternatywa dla tradycyjnej szkoły. Pokazać, że rola nauczyciela musi być na nowo zdefiniowana. Jak wskazują badania rynku pracy, to czego nam brakuje to nie wiedza, a umiejętności miękkie: współpraca, otwartość na zmiany, umiejętność słuchania drugiej strony, asertywność. Tego przede wszystkim chcemy uczyć nasze dzieci.” – powiedziała podczas gali Agnieszka Kudraszow, prezes fundacji oraz pomysłodawczyni i założycielka leśnej szkoły.

 

W 2018 roku, Budimex z okazji obchodów swoich 50. urodzin ogłosił konkurs na inicjatywę społeczną, która w znaczący sposób mogłaby wpłynąć na poprawę jakości życia lokalnej społeczności. Do firmy trafiło blisko 250 pomysłów. Zgłoszenia pochodziły od fundacji, stowarzyszeń, organizacji społecznych, ale i oddolnych inicjatyw – ludzi, którzy są przedsiębiorczy, kreatywni i działają na rzecz dobra wspólnego. Projekt stworzenia infrastruktury dla pierwszej w Polsce leśnej szkoły został wybrany przez jury z blisko 100 zgłoszeń, które spełniły warunki regulaminowe.