Budimex.pl
PL    

Budimex w Złotej Szóstce INN: CSR

Budimex w Złotej Szóstce INN: CSR

Budimex SA znalazł się w Złotej Szóstce INN: CSR, czyli wśród sześciu najlepszych firm, które realizują najciekawsze programy w ramach odpowiedzialnego biznesu. Lista INN:CSR jest pierwszym rankingiem INNPoland.pl, prezentującym spółki opierające swoją działalność biznesową na zasadach społecznej odpowiedzialności.

Działania Budimeksu przynoszą wymierne efekty. Ponad 18 tys. dzieci w Polsce wyposażono w plastikowe karty w ramach akcji Domofon ICE, a prawie 19 tys. ma dostęp do 11 Stref Rodzica działających na 11 oddziałach dziecięcych w polskich szpitalach.

- Piękna idea z zaangażowaniem się w sprawę widoczności dzieci na drogach, co poniekąd związane jest z profilem firmy. W swojej działalności biznesowej przywiązują dużą wagę do bezpieczeństwa podczas wykonywanych prac w trosce o swoich pracowników i społeczności lokalnej - twierdzi Marta Romanow, specjalista ds. CSR i właścicielka firmy CSRomanow. - W swojej działalności korzystają z narzędzi CSR takich jak audyty, indeks RESPECT i raporty, co również jest bardzo ważne - dodaje. - W działalności Budimeksu moją uwagę szczególnie zwróciła szeroka skala działań firmy. Kilkanaście tysięcy dzieci, którym pomagają programy firmy to naprawdę imponujący rezultat - twierdzi Izabela Dyakowska, prezeska Instytutu Wolontariatu Pracowniczego oraz właścicielka firmy bGOOD Consulting.

Złota Szóstka została wyłoniona na podstawie ankiety badającej zaangażowanie w działania CSR pięćdziesięciu firm w Polsce. Panel ekspercki szczegółowo analizował budowanie pozytywnych relacji z interesariuszami, inicjatywy na rzecz lokalnych społeczności, długo- i krótkoterminowe cele oraz osiągane efekty. Oceniane było także przełożenie podejmowanych działań z zakresu CSR na podnoszenie innowacyjności firmy.

Eksperci wskazali najlepsze praktyki i wyróżnili te, które ich zdaniem powinny być powielane przez inne firmy. Organizatorzy rankingu postawili sobie za cel nie tylko wyróżniać tych, którzy na to zasługują, ale także inspirować inne firmy do wdrażania rozwiązań, które sprawdzają się gdzie indziej.

Wśród wyróżnionych firm znalazły się także Samsung Electronics Polska, Unilever Polska, Tauron Polska Energia, Grupa Raben i Cemex.

INNPoland to serwis poświęcony polskim innowacjom i biznesowi. Łączy środowiska nauki, biznesu i instytucje publiczne. Jest częścią grupy Natemat.