Budimex.pl
PL    

Wybudujemy autostradę A1 na odcinku Tuszyn-Piotrków Trybunalski - Bełchatów

Data aktualności: 30 lipca 2018
Wybudujemy autostradę A1 na odcinku Tuszyn-Piotrków Trybunalski - Bełchatów

Konsorcjum  Budimex i Strabag podpisało umowę na wykonanie ważnego odcinka autostrady A1 z Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad z udziałem Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka. Efektem inwestycji będzie utworzenie drogowe szlaku komunikacyjnego łączącego Trójmiasto z Czechami. Na nowym odcinku autostrady A1 kierowcy zyskają także nowe zjazdy, m.in. z  kierunku Łodzi w stronę Warszawy. Wartość projektu to 389 mln zł. netto – Za dwa tygodnie chcemy złożyć koncepcję budowy – zapowiada Dariusz Blocher, Prezes Zarządu Budimeksu.

 

Odcinek Tuszyn-Piotrków Trybunalski jest pierwszym z czterech na terenie województwa łódzkiego, jakie zostały do realizacji. Jego długość to ok. 16 km. Inwestycja ma być gotowa w ciągu 32 miesięcy. Powstanie w śladzie obecnie istniejącej drogi. Nowością będzie betonowa nawierzchnia. Po przeprowadzeniu prac kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu w każdym kierunku o dwóch jezdniach oraz pas awaryjny. Dodatkowo z węzła „Piotrków Trybunalski Zachód”  zyskają zjazd z Łodzi w kierunku Warszawy i  z Warszawy w kierunku Łodzi. Kontrakt opiewa na kwotę prawie 389 mln zł, a okres gwarancji wynosi od 5 do 10 lat.

 

- Nie przespaliśmy okresu przygotowania się do podpisania umowy. Wprost przeciwnie. Wykorzystaliśmy go bardzo intensywnie. Za ok. dwa tygodnie chcielibyśmy już złożyć koncepcję budowy. Liczymy na jej szybką akceptację – mówi Dariusz Blocher, Prezes Zarządu Budimex S.A.

 

Autostrada stanowi też część Transeuropejskiej Sieci Transportowej (TEN-T) oraz projektu „Autostrada Gdańsk – Brno / Bratysława – Wiedeń”.