Budimex.pl
PL    

Trwa III edycja Tygodnia Bezpieczeństwa

Data aktualności: 25 kwietnia 2016
Trwa III edycja Tygodnia Bezpieczeństwa

25 kwietnia bieżącego roku rozpoczęła się trzecia edycja Tygodnia Bezpieczeństwa.  To największa w Polsce akcja na rzecz poprawy bezpieczeństwa w branży budowlanej, skierowana do pracowników, partnerów biznesowych i inwestorów. Organizatorem tego przedsięwzięcia są sygnatariusze Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie, do którego obecnie należy dziesięć firm budowlanych, a wśród nich Budimex. Patronem akcji jest Państwowa Inspekcja Pracy.
Budimex zatrudnia ponad 5 tysięcy osób i współpracuje z 12 tysiącami kontrahentów. O bezpieczeństwo na placach budów dbamy przez cały rok. Tydzień Bezpieczeństwa to czas, w którym dodatkowo uświadamiamy naszym pracownikom i kontrahentom jak ważne jest współdziałanie i odpowiedzialność za tych, z którymi pracujemy. Hasłem przewodnim tegorocznego Tygodnia jest „Włącz myślenie – planuj i reaguj”. To oznacza, że każdy pracujący na budowie – niezależnie od stanowiska, miejsca pracy, podległości – jest i powinien być odpowiedzialny za bezpieczeństwo.
W tym roku, wzorem lat poprzednich, na setkach budów w całej Polsce zaplanowano ciekawe wydarzenia związane z bezpieczeństwem pracy, m.in. pokazy sprzętu i zabezpieczeń, prelekcje ekspertów  i inspektorów PIP, akcje ewakuacyjne z udziałem straży pożarnej czy ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy.
Tydzień Bezpieczeństwa cieszy się coraz większą popularnością. W ubiegłorocznych warsztatach, szkoleniach i innych aktywnościach propagujących kulturę BHP na budowach sygnatariuszy wzięło udział ponad 30 tys. osób – pracowników sygnatariuszy oraz podwykonawców w ok. 300 lokalizacjach na terenie całego kraju. Takie działania to kolejny dobry krok ku poprawie bezpieczeństwa w branży budowlanej, która jest zaliczana do najbardziej wypadkowych.