Budimex.pl
PL    

Szpital w Oleśnicy ma „Strefę Rodzica”

Data aktualności: 29 listopada 2016
Szpital w Oleśnicy ma „Strefę Rodzica”

Uroczyste otwarcie strefy odbyło się 29 listopada. Ale zanim to się stało, jeszcze tego samego dnia nasi pracownicy urządzili i udekorowali wyremontowaną przestrzeń. W świetlicy znalazły się regały w kształcie domków na gry i zabawki, na ścianach naklejki, po których można rysować kredą oraz stoliki i krzesełka. Wnętrze utrzymane jest w szaro-żółtej kolorystyce z turkusowymi akcentami. Zaprojektowano w nim również kuchnię, gdzie opiekunowie dzieci mogą przygotowywać i spożywać posiłki.

Na otwarcie „Strefy Rodzica” przybyli starosta Oleśnicy Wojciech Kociński wraz z wicestarostą Piotrem Karaskiem. Oleśnicki szpital reprezentował Piotr Rogalski, z-ca dyrektora ds. medycznych i restrukturyzacji a Budimex Krzysztof Kozioł, dyrektor biura komunikacji.
 

- Realizując program, z każdą jego edycją, uświadamiamy sobie, jak ważne jest stworzenie w polskich szpitalach odpowiednich, wygodnych i przyjaznych przestrzeni dla rodziców chorych dzieci. Jestem również pełen uznania dla zaangażowania naszych pracowników, którzy w ramach wolontariatu włączyli się w urządzenie wyremontowanych pomieszczeń szpitala – podkreślił podczas uroczystego otwarcia świetlicy Krzysztof Kozioł, dyrektor biura komunikacji Budimeksu.

Na oddziale dziecięcym oleśnickiego szpitala rocznie przebywa ok. 1300 małych pacjentów, a średni czas pobytu w placówce to 3-4 dni. Rodzice nie mają ograniczeń czasowych w odwiedzinach dzieci, ale dłuższy pobyt w szpitalu u ich boku wymaga odpowiednich warunków.
 

Budimex od 3 lat realizuje program "Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom", dzięki któremu w polskich szpitalach powstają funkcjonalne pomieszczenia umożliwiające najmłodszym pacjentom i ich opiekunom wspólne spędzanie czasu. Do tej pory powstały one w Białymstoku, Lublinie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie, Krakowie, Bydgoszczy, Toruniu, Sanoku, Bełchatowie, Olsztynie, Jędrzejowie i Bogatyni.

"Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”: to ogólnopolski program społeczny prowadzony i w całości finansowany przez Budimex. Jego celem jest tworzenie specjalnych miejsc w szpitalach - przyjaznych rodzicom i małym pacjentom. Program popularyzuje ideę przebywania opiekunów ze swoimi pociechami podczas walki z chorobą, co realnie skraca czas powrotu do zdrowia dziecka. Inspiracją do działania są podobne strefy w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej.

 

Więcej informacji na temat programu "Strefa rodzica"