Budimex.pl
PL    

Stacja Kazimierz z wiechą!

Data aktualności: 26 czerwca 2015
Stacja Kazimierz z wiechą!

25 czerwca br., po niespełna ośmiu miesiącach od rozpoczęcia budowy, generalny wykonawca inwestycji Stacja Kazimierz – firma Budimex, symbolicznym zawieszeniem wiechy na ostatniej kondygnacji obiektu, uroczyście zakończył kolejny etap prac budowlanych. W pierwszej fazie kompleksu mieszkaniowego realizowanego w ramach nowoczesnego projektu Grupy Waryński i Polnordu powstały kaskadowe budynki, skupione wokół wydzielonego wewnętrznego patio, w których znajdzie się 179 lokali mieszkalnych. W obiekcie sfinalizowano już realizację wszystkich kondygnacji oraz rozpoczęto prace wykończeniowe.
– Stacja Kazimierz jest projektem, który ze względu na zastosowane rozwiązania architektoniczne i unikalny industrialny charakter, będzie wyróżniał się na mieszkaniowej mapie warszawskiej Woli. W miejscu dawnych hal montażowych Zakładów Waryńskiego powstają obecnie nowoczesne i dopracowane architektonicznie budynki mieszkalne. Przemiana tych terenów i realizacja Stacji Kazimierz doskonale odzwierciedlają zmiany, jakie w ostatnich latach zaszły również w naszej firmie. Pozytywne efekty realizacji nowej strategii dostrzegamy już dziś. Doskonałe tempo prac generalnego wykonawcy oraz bardzo duże zainteresowanie Klientów ofertą mieszkań Stacji Kazimierz, to tylko niektóre z przykładów o tym świadczących. Jesteśmy przekonani, że nasza praca przyniesie oczekiwany rezultat w postaci kompleksu, który będzie wyjątkowym i przyjaznym miejscem dla przyszłych mieszkańców – powiedział Jarosław Jankowski, Prezes Zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa.
Pierwszy etap inwestycji Stacja Kazimierz obejmuje realizację kompleksu budynków o zróżnicowanej wysokości, w których znajdzie się 179 mieszkań o powierzchni od 27 do 91 m kw. oraz 5 lokali handlowo-usługowych. Wśród mieszkań zaplanowanych w modernistycznych budynkach Stacji znajdą się zarówno funkcjonalne kawalerki, niewielkie mieszkania 2-pokojowe, jak i 3-, 4- i 5-pokojowe przestronne apartamenty. Wszystkie mieszkania na piętrach posiadają balkony lub loggie, a mieszkania na parterze przestronne ogródki. Co istotne, lokale oferowane w inwestycji oparte są na planach kwadratu i prostokąta, dzięki czemu istnieje możliwość ich swobodnej i niemal nieograniczonej aranżacji. Jest to jeden z czynników, który wpływa na duże zainteresowanie Klientów mieszkaniami w tej fazie projektu. Dotychczas swoich nabywców znalazło już ponad 80 proc. lokali tego etapu.
Projekt realizowany przez nas wspólnie z Grupą Waryński jest jedną z najchętniej wybieranych inwestycji przez naszych Klientów. Doceniają oni nie tylko koncepcję urbanistyczną osiedla i najwyższą jakość wykończenia mieszkań, którą gwarantujemy jako deweloper o bogatym doświadczeniu na rynku, ale również doskonałą lokalizację całego kompleksu, w jednej z najdynamiczniej rozwijających się dzielnic stolicy. To właśnie dogodny dostęp m.in. do zróżnicowanej infrastruktury i licznych terenów zielonych decyduje o atrakcyjności tego miejsca. Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowego tempa sprzedaży mieszkań i z optymizmem patrzymy w przyszłość – powiedział Tomasz Sznajder, Wiceprezes Zarządu Polnord SA.
Zakończenie budowy pierwszego etapu inwestycji Stacja Kazimierz zaplanowano na I kw. 2016 r. Docelowo, w ramach całego projektu powstanie 680 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 42 tys. m kw.
– Z perspektywy kilku miesięcy możemy z całą stanowczością stwierdzić, że bardzo szybko spłacamy zaufanie, jakim obdarzyły nas Grupa Waryński i Polnord, powierzając naszej firmie realizację pierwszego etapu Stacji Kazimierz. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i szerokiej wiedzy naszych inżynierów oraz współpracy
z renomowanymi podwykonawcami, wszystkie prace budowlane przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem. Jesteśmy przekonani, iż przyszli mieszkańcy osiedla docenią jakość wykończenia i zastosowane technologie, które bezpośrednio przełożą się na ich komfort i funkcjonalność kompleksu –
powiedział Radosław Górski, Dyrektor Budownictwa Ogólnego Budimex SA.