Budimex.pl
PL    

Budimex zaprojektuje i zbuduje drogę ekspresową S19 na odcinku Podgórze – Kamień

Data aktualności: 9 sierpnia 2018
Budimex zaprojektuje i zbuduje drogę ekspresową S19 na odcinku Podgórze – Kamień

9 sierpnia 2018 r. podpisaliśmy umowę z rzeszowskim oddziałem GDDKiA na realizację trasy liczącej ok. 10,5 km. Jest ona częścią szlaku Via Carpatia i obejmuje odcinek od węzła Podgórze (z węzłem) do węzła Kamień (bez węzła). Ma powstać w ciągu 34 miesięcy.

 

Inwestycja jest częścią powstającej drogi ekspresowej S19 Nisko Południe - Sokołów Małopolski Północ. Jej realizacja została podzielona na trzy zadania. Odpowiadamy za wykonanie zadania B, czyli odcinek od węzła Podgórze (z węzłem) do węzła Kamień (bez węzła) o długości ok. 10,5 km. – Prace będą prowadzone w systemie zaprojektuj i wybuduj – mówi Dariusz Blocher, Prezes Zarządu Budimex S.A. – Jesteśmy odpowiedzialni, m.in. za uzyskanie pozwolenia na realizację, wybudowanie obiektów inżynieryjnych oraz towarzyszącej infrastruktury, a następnie za opracowanie dokumentacji powykonawczej i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Cieszy nas fakt, że będziemy uczestniczyć w tworzeniu szlaku Via Carpatia, który jest jednym z kluczowych dla Polski Wschodniej, a tym samym przyczynimy się do komunikacyjnego połączenia naszego kraju z państwami Unii Europejskiej oraz wschodnimi sąsiadami.

 

Początek trasy Via Carpatia ma zaczynać się na Litwie, biec przez m.in przez Polskę, Węgry czy Bułgarię, a kończyć się aż w greckich Salonikach.  W ramach prac na odcinku Podgórze – Kamień  zbudujemy, m.in. dwujezdniową drogę ekspresową z pasami awaryjnymi, drogi dojazdowe łączące go z dotychczasową siecią dróg, ekrany akustyczne, przejścia dla zwierząt, pasy zieleni, 8 wiaduktów, 5 mostów oraz 5 przepustów o funkcji ekologicznej.

 

Inwestycja ma potrwać 34 miesiące. W ten okres nie będą wliczane miesiące zimowe. Wartość kontraktu to ponad  271 mln zł. – Jako firma z ogromnym doświadczeniem w nowoczesnym budownictwie drogowym jesteśmy gotowi do realizacji tego przedsięwzięcia. S19 to bardzo ważny odcinek międzynarodowej trasy, dlatego tym bardziej mamy satysfakcję się z możliwości uczestniczenia w tej inwestycji – dodaje Dariusz Blocher.