Budimex.pl
PL    

Modernizacja LK7 Warszawa - Lublin z nagrodą TOP Builder 2021

Data aktualności: 10 maja 2021
Modernizacja LK7 Warszawa - Lublin z nagrodą TOP Builder 2021

Budimex zdobył nagrodę TOP Builder za modernizację Linii Kolejowej nr 7 z Otwocka do Nałęczowa. Top Builder to jedna z najbardziej prestiżowych nagród na polskim rynku budowlanym. W tym roku Kapituła konkursu pod przewodnictwem prof. Dr. Hab. Inż. Leonarda Runkiewicza z Politechniki Warszawskiej  i red. naczelnej Buildera Danuty Burzyńskiej wskazała modernizację LK7 z Otwocka do Nałęczowa realizowaną przez Budimex w latach 2017 – 2021 za jedną 62 najważniejszych inwestycji budowlanych w Polsce.

 

Wśród nagrodzonych pojawiły się takie inwestycje jak Elektrownia Powiśle w Warszawie czy Mennica Legacy Tower. Organizatorzy konkursu wskazują te inwestycje budowlane, które wyróżniają się jakością wykonania, wykorzystaniem wysokiej jakości rozwiązań technologicznych i materiałów. Organizatorzy konkursu sami podkreślają, że jest to nagroda za jakość budowania i projektowania.

 

Modernizacja LK7 łaczącej Warszawę z Lublinem dla PKP PLK to największa inwestycja kolejowa z Krajowego Programu Kolejowego na lata 2015-2020 o wartości 1,5 mld złotych.

 

Budimex był odpowiedzialny za prace na trzech odcinkach trasy: z Otwocka do Pilawy, Pilawy do Dęblina oraz Dęblina do Nałęczowa stanowiących łącznie 70 proc. całej inwestycji o długości 122 km. Na większości odcinków ruch kolejowy już działa, a zakończenie wszystkich odbiorów na ostatnim odcinku między Otwockiem a Pilawą planowane jest na wiosnę 2021 r.