Budimex.pl
PL    

Gwiazdkowy prezent od Budimeksu dla rzeszowskiego szpitala

Data aktualności: 21 grudnia 2016
Gwiazdkowy prezent od Budimeksu dla rzeszowskiego szpitala

Ostatnia w tym roku „Strefa” została przygotowana dla Oddziału Neurologii Dziecięcej Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. Jadwigi Królowej. Jest to pierwsza tego typu inwestycja w Rzeszowie.

Placówka została wyposażona w aneks kuchenny dla rodziców, umożliwiający przygotowanie szybkich posiłków i napojów. Wyremontowano także świetlico-jadalnię i wyposażono ją w nowe stoliki i krzesła. Dodatkowo w ramach programu zmieniono wygląd przestrzeni pełniącej funkcję szkoły, by przebywające w szpitalu dzieci mogły uczyć się w przyjaznej, domowej atmosferze.

Chcielibyśmy, aby takie miejsca powstały w każdym polskim szpitalu, ale nie wszędzie jest to możliwe - mówi Krzysztof Kozioł Dyrektor Biura Komunikacji. Niektóre placówki są nowe, inne przygotowywane do remontu, jeszcze inne mają małe oddziały, na których ciężko znaleźć kawałek wolnej przestrzeni. Dlatego każde z przygotowywanych miejsc jest inne, niepowtarzalne. Cieszę się, że w powstanie tych stref angażują się nasi pracownicy, poświęcając swój prywatny czas i energię. To również dzięki ich entuzjazmowi powstają tak pięknie i potrzebne miejsca – dodaje Krzysztof Kozioł.

Program „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” realizowany jest przez firmę Budimex już od czterech lat. Celem programu jest przygotowanie znajdujących się na dziecięcych oddziałach szpitalnych pomieszczeń, w których rodzice mogą spędzić czas z chorymi dziećmi. Do tej pory powstało szesnaście „Stref Rodzica” – w  Białymstoku, Lublinie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie, Krakowie, Bydgoszczy, Toruniu, Sanoku, Bełchatowie, Olsztynie, Jędrzejowie, Bogatyni i Oleśnicy. Firma Budimex planuje w kolejnym roku przygotowanie sześciu kolejnych.