Budimex.pl
PL    

Diamenty Polskiej Infrastruktury dla Budimeksu

Data aktualności: 19 lutego 2015
Diamenty Polskiej Infrastruktury dla Budimeksu

Podczas uroczystej gali po raz pierwszy przyznane zostały nagrody za szczególne osiągnięcia w branży dla spółek i liderów infrastruktury na polskim rynku. Kapituła konkursu uhonorowała „Diamentami Polskiej Infrastruktury” najlepsze podmioty sektora w 8 kategoriach.
W kategorii „Inwestycja roku” konsorcjum firm Budimex Strabag Sp. z o.o. otrzymało nagrodę "Diament Polskiej Infrastruktury" za budowę autostrady A4 Tarnów-Dębica oddanego do ruchu 30 października 2014 roku. Jest to wyraz uznania dla "Wykonawcy i Inwestora, którzy dzięki efektywnej współpracy zrealizowali inwestycję o istotnym znaczeniu dla rozwoju polskiej infrastruktury".
Budimex jako „podmiot kierujący się w swoim działaniu odpowiedzialnością, dbałością o interesy społeczne i ochronę środowiska” otrzymał również wyróżnienie w kategorii „Lider odpowiedzialności społecznej”.
Jury doceniło również prezesa Dariusza Blochera, któremu przyznało tytuł „Top Executive”. Jest to nagroda za „biegłość w praktykach biznesowych, wysokie wyniki finansowe, ponadprzeciętną jakość prowadzenia firmy oraz innowacyjność w działaniu dla kształtowania doskonałego ładu korporacyjnego”.