Budimex.pl
PL    

„Diamenty Polskiej Infrastruktury” dla Budimeksu

Data aktualności: 24 lutego 2016
„Diamenty Polskiej Infrastruktury” dla Budimeksu

23 lutego 2016 roku Executive Club - organizacja zrzeszająca przedstawicieli top managementu, reprezentujących najważniejsze polskie i międzynarodowe przedsiębiorstwa, przyznała Budimeksowi prestiżowe wyróżnienie – „Diamenty Polskiej Infrastruktury 2015”. To nagroda za szczególne osiągnięcia w branży dla spółek i liderów infrastruktury na polskim rynku.
Spółka została laureatem w kategorii Lider Odpowiedzialności Społecznej Roku. Nagroda jest przyznawana firmom, które w swoim działaniu kierują się odpowiedzialnością, dbałością o interesy społeczne i ochronę środowiska.
Grupa Budimex od lat wdraża projekty służące jej zrównoważonemu rozwojowi. Zarząd Budimeksu SA w roku 2011 przyjął „Politykę CSR”, do której wyznaczanie są cele dla całej firmy. Firma dba o relacje z lokalnymi społecznościami w obrębie realizowanych przez siebie inwestycji, dlatego przyjęła i realizuje „Politykę Współpracy ze Społecznościami Lokalnymi”.
Budimex SA nieprzerwanie od roku 2011 pozostaje w składzie RESPECT Index – pierwszego w Europie Środkowo-Wschodniej indeksu giełdowego skupiającego akcje spółek odpowiedzialnych społecznie.
Od 2009 roku firma publikuje raporty odpowiedzialnego biznesu. W roku 2013 jako jedna z dwóch firm w Polsce Budimex opublikował raport zgodny z najnowszymi wytycznymi GRI G4.
Budimex rozwija dwa autorskie programy CSR: „Domofon ICE. Budimex Dzieciom” - zwiększający bezpieczeństwo dzieci na drogach oraz „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”, którego celem jest tworzenie na oddziałach dziecięcych polskich szpitali miejsc odpoczynku i zabawy dla dzieci i rodziców.
Budimex działa aktywnie w Porozumieniu dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywie utworzonej w sierpniu 2010 r. skupiającej dziesięciu największych generalnych wykonawców w Polsce. Misją Porozumienia jest poprawa  poziomu bezpieczeństwa pracy i wyeliminowanie wypadków śmiertelnych w branży budowlanej.


,,Diamenty Polskiej Infrastruktury” to nagrody za szczególne osiągnięcia w branży dla spółek i liderów infrastruktury na rynku polskim. Są one przyznawane w ośmiu kategoriach:

  • Lider Odpowiedzialności Społecznej Roku,
  • Top Executive,
  • Lider Innowacji Roku,
  • Efektywność w zarządzaniu - Spółka Roku,
  • Podmiot Finansujący Roku,
  • Doradca Roku,
  • Inwestycja Roku,
  • Projekt Roku.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się podczas konferencji „Infrastruktura Polska 2016”, której patronował Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy.