Budimex.pl
PL    

Budimex wybuduje apartamentowiec w Mielnie

Data aktualności: 1 czerwca 2015
Budimex wybuduje apartamentowiec w Mielnie

1 czerwca 2015 roku Budimex podpisał ze spółką Dune B, należącą do grupy Firmus Group, umowę na budowę budynku mieszkalnego w Mielnie.
Umowa ma wartość 53,4 mln złotych netto. Na realizację inwestycji Budimex będzie miał czas do 28 kwietnia 2017 roku.

Dune B jest drugim apartamentowcem, który wybuduje Budimex dla mieleńskiego dewelopera Firmus Group. Wcześniej, w połowie czerwca 2013 roku, zakończył on budowę Dune A, czyli pierwszej części Dune Resort – kompleksu o całkowitej planowanej powierzchni użytkowej 33 tys. m kw. położonego niemal na brzegu morza. Oprócz Dune B (151 apartamentów) w przyszłości powstanie jeszcze DUNE C  (80 kolejnych). Cały kompleks pomieści ok. 350 mieszkań wakacyjnych o zróżnicowanej powierzchni.

Główny architektem inwestycji i autorem projektu jest dr Marek Sietnicki z SAS – Studio Architektoniczne Sietnicki ze Szczecina. Projektował on również Dune A. Obecny projekt zachowuje wszystkie wyróżniki poprzedniej realizacji, docenione w roku 2014 m.in. przez specjalistyczne publikatory (m.in. miesięcznik „Architektura” i serwis „Życie w Architekturze”). Duże powierzchnie przeszkleń powodują maksymalny dostęp do wnętrz naturalnego światła. Bryły obiektu są tak ustawione względem stron świata, by z możliwie wielu punktów dostępny był widok na morze. Jasne elewacje zlewają się z naturalnym otoczeniem plaży i wydmy brzegowej.

Dune B oferuje nabywcom 151 wykończonych pod klucz apartamentów  o zróżnicowanej powierzchni: 36 typu studio; 80 dwupokojowych, 29 trzypokojowych i 6 penthouse’ów.
 
W budynku zaplanowano obszerne lobby z recepcją i ochroną. W podziemnej hali garażowej będą miejsca postojowe, komórki lokatorskie oraz boksy rowerowe. W strefie SPA zaplanowano basen pływacki, basen rekreacyjny i basen dla dzieci, jacuzzi, sauny, pomieszczenie do masażu. Dopełni to ofertę rekreacyjną DUNE A, w którym już działa gabinet kosmetologiczny i odnowy biologicznej, sala do fitnessu, a na zewnętrznym tarasie, od strony morza, urządzone są dwa zewnętrzne baseny z podgrzewaną wodą.