Budimex.pl
PL    

Budimex uhonorowany tytułem "Tego, który zmienia polski przemysł”

Data aktualności: 26 stycznia 2018
Budimex uhonorowany tytułem "Tego, który zmienia polski przemysł”

Prezes Dariusz Blocher, w imieniu Budimeksu odebrał wyróżnienie „Tego, który zmienia polski przemysł. XX-lecie” podczas uroczystej gali wieńczącej Forum Zmieniamy Polski Przemysł.

 

Redakcja Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu WNP.PL już po raz kolejny nadała honorowe tytuły dla firm, ludzi biznesu oraz administracji państwowej, którzy wywarli szczególny wpływ na pozytywne zmiany w polskim przemyśle i całej gospodarce.

 

Tegoroczna edycja tych wyróżnień jest wyjątkowa, bo zorganizowana w formule 20-lecia nawiązującej do jubileuszu Nowego Przemysłu.

 

Budimex otrzymał wyróżnienie jako największy generalny wykonawca na polskim rynku budowlanym, realizujący inwestycje drogowe, kolejowe oraz projekty przemysłowe i energetyczne. Firma uczestniczyła w kluczowych inwestycjach, które zmieniły obraz polskiej infrastruktury.

 

Jako lider skoncentrowany na rynku wewnętrznym Budimex brał udział w kluczowych inwestycjach, które zmieniły obraz polskiej infrastruktury. Jako podwykonawca i dostawca specjalistycznych prefabrykatów i usług od lat skutecznie konkuruje na rynkach zagranicznych - m.in. na rynku niemieckim.

 

Ponadto jest także zaufanym partnerem dla firm prywatnych - dostawców i podwykonawców. Jednocześnie wciąż dywersyfikuje swoją działalność, m.in. konsoliduje sektor gospodarki komunalnej, wypracowując silną pozycję na rynku deweloperskim, eksportując usługi budowlane.

 

Firma - po okresie zmian strukturalnych - imponuje solidnymi wynikami finansowymi, które znacząco przewyższają branżową średnią. Jej stabilizująca rola widoczna była wyraźnie w okresach perturbacji na polskim rynku budowlanym. Dzięki swojej mocnej pozycji i konsekwencji w biznesowym działaniu Budimex jest też stabilnym pracodawcą. Grupa Budimex zatrudnia ponad 7 tys. pracowników.

 

Budimex stawia na nowe technologie, zapowiada dalszy rozwój, również na rynkach zagranicznych i działa na rzecz pozytywnych zmian na polskim budownictwie. Poprzez profesjonalizm, efektywność, poszanowanie środowiska naturalnego oraz jakość relacji z otoczeniem i interesariuszami, Budimex przyczynia się do zrównoważonego rozwoju całej polskiej gospodarki.

 

- W 2018 roku obchodzimy jubileusz 50-lecia. Budimex wykonał tysiące inwestycji, które podnoszą jakość życiamilionów Polaków. Firma jest liderem polskiego rynku budowlanego, nieustannie rozwija się i ma znaczny wkład w rozwój kraju - powiedział Dariusz Blocher.

 

Laureatami tegorocznej edycji zostali: Grupa Asseco Poland, PGNiG, Solaris Bus & Coach, Grupa Enea, TDJ i Grupa Famur, WB Electronics, Grupa Tauron, Lubelski Węgiel Bogdanka SA, Zygmunt Solorz oraz Marek Prawda, dyrektor przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.