Budimex.pl
PL    

Budimex przebuduje Szpital Wojewódzki w Toruniu

Data aktualności: 22 listopada 2016
Budimex przebuduje Szpital Wojewódzki w Toruniu

Konsorcjum Budimeksu SA (lider – udział 95%) i Ferrovial Agroman SA na zlecenie Kujawsko-Pomorskich Inwestycji Medycznych Sp. z o.o. zmodernizuje i przebuduje Wojewódzki Szpital Zespolony im. Rydygiera w Toruniu. Umowa zawarta 22 listopada opiewa na kwotę ponad 336 mln zł brutto.

 

Wojewódzki szpital w Toruniu przejdzie gruntowny remont i znacznie się powiększy. W ramach rozbudowy kompleksu powstanie 6 nowych budynków o łącznej powierzchni użytkowej pond 63 tys. m2. Największy – 4 piętrowy, przewidziano dla szpitalnego oddziału ratunkowego. Znajdzie się na nim 12 sal operacyjnych i 318 łóżek dla pacjentów, a na jego dachu zaprojektowano lądowisko dla helikopterów. W nowych pawilonach przewidziano również 196 łóżek dla chorych szpitala psychiatrycznego i 39 dla pacjentów z oddziału zakaźnego i poradni przyszpitalnych. Szpital po przebudowie zyska również trzykondygnacyjny parking naziemny dla 303 samochodów, wyposażony w instalację solarną. Budimex na realizację kontraktu ma 36 miesięcy od daty przekazania przez inwestora terenu budowy.

 

Po rozbudowie szpital wzbogaci się o szereg nowoczesnych rozwiązań. Blok operacyjny wyposażony zostanie w multimedialny system integracji sal, a szpitalna apteka w automatyczny system dozowania i dystrybucji leków. Pracownicy placówki będą mogli również korzystać z poczty pneumatycznej, dzięki której przekazywanie sobie różnych rzeczy nie będzie wymagało przechodzenia z jednego do drugiego budynku.

 

Zanim jednak wykonawca przystąpi do rozbudowy szpitala wykona szereg prac przygotowawczych - przebuduje instalacje sanitarne, elektryczne i teletechniczne oraz przeprowadzi roboty rozbiórkowe.

 

Budimex posiada bogate doświadczenie w zakresie budownictwa szpitalnego. Wybudował, między innymi, Szpital Wojewódzki we Wrocławiu, Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku (I etap) czy Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Bydgoszczy. Obecnie jest w trakcie realizacji Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Gdańsku i II etapu rozbudowy białostockiego szpitala uniwersyteckiego.

 

 

 

 

Inwestycja w liczbach:

Pawilon Szpitalnego Oddziału Ratunkowego: 30. 131 m2, 4-kondygnacyjny

Pawilon administracyjno-szpitalny: 4. 715,14 m2, 5-kondygnacyjny

Pawilon z Oddziałem Zakaźnym i Poradniami przyszpitalnymi: 8. 194,34 m2, 4-kondygnacyjny

Pawilon z Oddziałami Psychiatrycznymi: 10. 978,5 m2, 4-kondygnacyjny

Garaż naziemny: 9. 113,5 m2, 3-kondygnacyjny