Budimex.pl
PL    

Budimex po raz kolejny w składzie Respect Index

Data aktualności: 15 grudnia 2017
Budimex po raz kolejny w składzie Respect Index

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Budimex ponownie wszedł w skład Respect Index. 14 grudnia 2017 r. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie ogłosiła skład indeksu spółek odpowiedzialnych - RESPECT Indexu, wśród których, kolejny rok z rzędu, znalazła się nasza firma. W imieniu firmy certyfikat odebrał Krzysztof Kozioł, Dyrektor Biura Komunikacji Budimex SA.

 

- Budimex nieprzerwanie od 2011 r. wchodzi w skład RESPECT Indeksu. To dla nas duża satysfakcja, że również w tym roku znaleźliśmy się w tym wyjątkowym gronie - 28 najbardziej odpowiedzialnych społecznie spółek giełdowych – mówi Krzysztof Kozioł.

 

Respect Index to indeks giełdowy obejmujący spółki zarządzane w sposób odpowiedzialny i zrównoważony notowane na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W jego skład wchodzą wyłącznie te firmy, które wyróżniają się najlepszymi standardami zarządzania w zakresie ładu korporacyjnego (corporate governance), ładu informacyjnego, relacji z inwestorami, w obszarach ekologicznym, społecznym i pracowniczym.

 

Nowy skład indeksu będzie obowiązywał od 18 grudnia 2017 r.