Budimex.pl
PL    

Budimex nagrodzony Wielką i Honorową Perłą

Data aktualności: 27 listopada 2017
Budimex nagrodzony Wielką i Honorową Perłą

W XV edycji Rankingu Pereł Polskiej Gospodarki, Budimex otrzymał Honorową Perłę w kategorii gospodarka oraz znalazł się wśród Pereł Wielkich. To duże wyróżnienie dla spółki oraz docenienie wysokich pozycji, jakie zajmowała w rankingu przez wiele lat.

 

Każdego roku podczas uroczystej Gali wręczane są statuetki dla najlepszych podmiotów gospodarczych, a tytuł „Perły Polskiej Gospodarki” przyznawany jest na podstawie opracowanych przez naukowców ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie algorytmów szeregujących przedsiębiorstwa posługując się międzynarodowymi wskaźnikami audytorskim.

 

Badanie, w jakim biorą udział firmy jest nieodpłatne, co potwierdza rzetelny charakter rankingu. Badanie rankingowe obejmuje ponad 2000 firm, których przychody z całokształtu działalności gospodarczej w okresie roku wyniosły odpowiednio: od 100 milionów do 1 miliarda zł - Perły Duże, powyżej 1 miliarda złotych - Perły Wielkie.

 

 

Tegoroczna Gala połączona była z obchodami jubileuszu XV edycji Pereł, które organizuje „Polish Market” już od 1996 roku, promując na całym świecie polską gospodarkę, naukę i kulturę.

 

Ogłoszenie wyników rankingu jest jednym z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w kraju i co roku gromadzi elity środowisk politycznych, biznesowych, naukowych oraz przedstawicieli świata kultury.