Budimex.pl
PL    

Budimex generalnym wykonawcą łódzkiego Monopolis

Data aktualności: 14 lutego 2018
Budimex generalnym wykonawcą łódzkiego Monopolis

Zrealizujemy pierwszy etap flagowej inwestycji firmy Virako - wielofunkcyjny kompleks Monopolis w Łodzi.

 

- Od lat z powodzeniem realizujemy usługi budowlane na rzecz zrównoważonego rozwoju gospodarki i społeczeństwa, stawiając sobie za cel dbałość o jakość realizowanych inwestycji oraz satysfakcję klientów i komfort przyszłych użytkowników. Dlatego z zadowoleniem przystępujemy do tak unikatowego dla Łodzi projektu, jakim niewątpliwie jest Monopolis. Wieloletnie doświadczenie wykorzystamy, aby stworzyć nową jakość w tym historycznym zakątku miasta - mówi Radosław Górski, Dyrektor Oddziału Budownictwa Ogólnego, Członek Zarządu Budimex SA.

 

Monopolis powstanie w zabytkowych przestrzeniach łódzkiego Monopolu Wódczanego z 1902 r. Obiekt zlokalizowany jest u zbiegu dwóch głównych arterii miasta – al. Piłsudskiego i ul. Kopcińskiego.

 

W pierwszym etapie, obok nowoczesnych biur, powstaną różnego rodzaju usługi, takie jak restauracje, kawiarnie czy teatr, które będą zlokalizowane w odrestaurowanych budynkach historycznych. Ważną częścią Monopolis stanie się muzeum poświęcone historii dawnego Polmosu i technologii wytwarzania wódki. Na terenie inwestycji znajdą się również przestrzenie przeznaczone dla najmłodszych mieszkańców Łodzi – świetlica oferująca zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz plac zabaw. Na dalszym etapie inwestycji, w dwóch nowych gmachach zrealizowane zostaną kolejne powierzchnie biurowe wzbogacone przestrzenią przeznaczoną dla przedszkola oraz innych lokali usługowych.

 

Budowa rozpocznie się jeszcze w lutym 2018 r., a zakończy w połowie 2019 r. 

 

W Monopolis powstanie ponad 29 000 mkw. powierzchni do pracy - 24 000 mkw. biur i 5 400 mkw. usług.

 

- Mamy poczucie, że tworzymy wyjątkowy w skali miasta i kraju kompleks. Jesteśmy przekonani, że nasz partner doskonale odczytuje wizję Monopolis i założenia tej przestrzeni. Wspólnie zadbamy o zabytkowy charakter i wyeksponowanie postindustrialnego charakteru miejsca, tak aby Monopolis stało się wizytówką Łodzi. Zakończyliśmy już prace projektowe, a także przygotowawcze prace konserwatorskie i rozpoczynamy kolejny etap realizacji inwestycji - komentuje Krzysztof Witkowski, Prezes Zarządu Virako.

 

Inwestycja będzie certyfikowana w systemie BREEAM. Zgodnie z wymogami certyfikacji, wszystkie rozwiązania technologiczne i budowlane zastosowane w Monopolis mają na celu stworzenie komfortowego i przyjaznego środowiska pracy, optymalizację kosztów eksploatacyjnych oraz ograniczenie negatywnych oddziaływań na środowisko.