Budimex.pl
PL    

Aktualności

21 listopada 2014 Odkrywcy Diamentów
Odkrywcy Diamentów

21 listopada 2014 roku z inicjatywy rektora Politechniki Białostockiej we współpracy z 14 firmami reprezentującymi różne branże zostało powołane stowarzyszenie Odkrywcy Diamentów.

Budimex wybuduje obwodnicę Jarocina

18 listopada Budimex podpisał z poznańskim Oddziałem GDDKiA umowę na projekt i budowę obwodnicy Jarocina. Umowa ma wartość 238,5 mln złotych netto.

Międzyrzecz będzie miał ekspresową obwodnicę

17 listopada 2014 roku Budimex podpisał z zielonogórskim Oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad umowę na budowę drugiej jezdni obwodnicy Międzyrzecza.

Droga ekspresowa 5 z Kaczkowa do Korzeńska oddana do użytku

Zgodnie z kontraktowym terminem, 14 listopada 2014 roku, Budimex zakończył prace na ok. 30-kilometrowym odcinku drogi ekspresowej S5 na odcinku Kaczkowo – Korzeńsko.

Budimex na podium w rankingu Universum TOP 100

Budimex zajął znakomite, drugie miejsce w kategorii „Inżynieria” w rankingu Universum TOP 100 2014 opublikowanym przez tygodnik „Newsweek”.

Obwodnica Augustowa już otwarta

7 listopada 2014 roku została oddana do użytku obwodnica Augustowa. Drogę zaprojektował i wybudował Budimex SA na zlecenie białostockiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Budimex podpisał umowę na S7 Miłomłyn - Ostróda

5 listopada 2014 roku Budimex podpisał z Olsztyńskim Oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad umowę na budowę 9,4- kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S7 Miłomłyn - Ostróda. Kontrakt ma wartość 237,6 mln złotych netto.

Budimex nagrodzony. Kongres Infrastruktury Polskiej 2014

Redakcja portalu „Rynekinfrastruktury.pl" przy współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatywa dla Infrastruktury wyróżniła Budimex oraz prezesa Dariusza Blochera podczas II Kongresu Infrastruktury Polskiej, który odbył się 5 listopada 2014 r. w Krakowie.

Droga z Zagórza do Komańczy oddana do użytku

3 listopada br. oficjalnie otwarto rozbudowany, prawie 29-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 892. W Zagórzu łączy się ona z drogą krajową z Sanoka do Krościenka, w Komańczy – z drogą wojewódzką Tylawa – Ustrzyki Górne.

Komentarz  do danych finansowych ze skonsolidowanego sprawozdania finansowego Grupy Budimex za trzy kwartały 2014

Trzeci kwartał 2014 roku jest kolejnym, w którym Grupa Budimex odnotowuje poprawę sprzedaży oraz rentowności operacyjnej w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Grupa utrzymuje wysoki poziom gotówki. Pozytywny trend na rynku mieszkaniowym umożliwił uzyskanie wysokiego poziomu przedsprzedaży mieszkań, a podpisane w trzecim kwartale kontrakty pozwoliły na odbudowanie portfela zamówień.
 

Budimex wybuduje 10-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S 19

29 października 2014 roku Budimex podpisał z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie kontrakt na budowę drogi ekspresowej S 19 Lubartów – Kraśnik na odcinku od węzła Dąbrowica (bez węzła) do węzła Konopnica (z węzłem). Wartość kontraktu wynosi 344,6 mln złotych netto.

 

BUDIMEX na targach Infrastruktura 2014

W dniach 22 – 23 października 2014 roku w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie odbyły się XII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego, Kolejowego oraz Zarządzania Ruchem „Infrastruktura” 2014. Partnerem strategicznym imprezy był Budimex.

ZUS wspiera idee Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie

20 października 2014 roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych podpisał z Porozumieniem dla Bezpieczeństwa w Budownictwie list intencyjny, którym zainicjowano współpracę między instytucją i beneficjentami Porozumienia w zakresie podniesienia   bezpieczeństwa w grupie małych i średnich firm - podwykonawców dużych spółek budowlanych.

Budimex zwyciężył w III edycji Rankingu TSR - Złota Akcja Biznes.pl w kategorii specjalnej najlepsza spółka WIG-BUDOWNICTWO 2011-2013.

Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę CZIiTT Politechniki Warszawskiej

17 września 2014 roku odbyła się uroczystość wmurowania Aktu Erekcyjnego pod budowę Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.
 

Wmurowanie kamienia węgielnego pod bydgoski dworzec kolejowy

29 sierpnia 2014 roku, po trzech miesiącach od podpisania umowy, został wmurowany kamień węgielny pod nowy dworzec PKP w Bydgoszczy.

Parking we Wrocławiu już otwarty

Inwestycję o wartości 43,3 mln złotych netto zrealizował w ramach umowy koncesyjnej zawartej w kwietniu 2012 roku Budimex Parking Wrocław...

Komentarz do danych finansowych za półrocze 2014

Rok 2014 to pierwszy rok obowiązywania nowego budżetu unijnego na lata 2014-2020. Budowanie portfela zamówień na lata przyszłe poprzez pozyskanie...
 

Budimex wybuduje blok energetyczny w Elektrowni Turów


10 lipca 2014 r. w Bełchatowie została podpisana umowa na zaprojektowanie i wykonanie nowego bloku energetycznego w Elektrowni Turów
 

Konkurs jest realizowany przez miesięcznik "Builder" w ramach projektu "Promujemy Polską Archutekturę"