Budimex.pl
PL    

Aktualności

Budimex wybuduje biurowiec EQilibrium na warszawskiej Woli

10 września 2015 roku Budimex podpisał z Grupą Waryński umowę na budowę biurowca EQlibrium, który powstanie u zbiegu ulic Jana Kazimierza i Ordona na warszawskiej Woli. Umowa ma wartość 56,5 mln złotych netto.
 

2 września 2015 Rezygnacja członka Zarządu
Rezygnacja członka Zarządu

Zarząd Budimeksu SA otrzymał w dniu 02.09.2015 r. zawiadomienie o rezygnacji przez Andrzeja Artura Czynczyka z pełnionej funkcji Członka Zarządu

Inauguracja Pomorskiej Kolei Metropolitalnej

1 września 2015 roku pierwsi pasażerowie pojadą nową linią kolejową, która połączy Trójmiasto z gdańskim portem lotniczym w Rębiechowie.

Budimex rozbuduje Wojskowy Szpital Kliniczny w Lublinie

Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ w Lublinie wybrał ofertę Budimeksu na budowę centralnego bloku operacyjnego i nadbudowę głównego budynku szpitala. Oferta ma wartość 46,9 mln złotych netto.

Budimex zakończył prace na warszawskim lotnisku Chopina

Dobiegła końca rozbudowa pola wzlotów w Porcie Lotniczym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Dwie oferty Budimeksu wybrane w przetargu na budowę S17

21 sierpnia 2015 roku lubelski Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o wyborze dwóch ofert Budimeksu na projekt i budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S17 Garwolin – Kurów: z Garwolina do Gończyc (234,6 mln zł netto) i z Gończyc do granicy województw lubelskiego i mazowieckiego (255 mln zł netto).

W białostockiej spalarni trwają rozruchy i prace wykończeniowe

Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku to inwestycja, dzięki której  z ponad 90 do ok. 12 proc. spadnie ilość odpadów komunalnych, które trafiają na gminne wysypisko w pobliskich Hryniewiczach.

Suwałki będą miały obwodnicę

12 sierpnia 2015 roku białostocki Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o wyborze oferty Budimeksu na projekt i budowę obwodnicy Suwałk.

Komentarz prezesa Zarządu do wybranych danych finansowych za  pierwsze półrocze 2015 roku

Komentarz prezesa Zarządu Budimeksu SA - Dariusza Blochera do wybranych danych finansowych ze skonsolidowanego sprawozdania finansowego Grupy Budimex za
pierwsze półrocze 2015 roku.

W ciągu 10 dni Budimex pozyskał kontrakty o łącznej wartości ok. 650 mln zł netto.

W ciągu dziewięciu miesięcy Budimex wybudował sklep Ikea w Bydgoszczy.

Budimex przekazał Muzeum Narodowemu odrestaurowany Pawilon Czterech Kopuł

W ciągu dwóch lat Budimex przywrócił wrocławski Pawilon Czterech Kopuł do stanu z czasów jego największej świetności.

Budimex zakończył przed terminem prace na lotnisku w Szymanach

Dwa miesiące przed planowanym  terminem, 30 czerwca 2015 roku, Budimex zakończył budowę pola wzlotów wraz z wartownią na terenie Portu Lotniczego „Mazury” w Szymanach.

Nagroda dla Stadionu Miejskiego w Lublinie

W ciągu niespełna 20 miesięcy Budimex wybudował nowoczesny obiekt sportowy, który pomieści 15,5 tys. widzów.

13 lipca 2015 Osiedle Pod Słońcem
Osiedle Pod Słońcem

I etap osiedla Pod Słońcem, położonego w Warszawie przy ul. Batalionów Chłopskich 81, został nagrodzony w tegorocznej edycji konkursu Budowa Roku.

Osiedle Przy Rolnej w Poznaniu

W I etapie budowy osiedla Przy Rolnej w Poznaniu Budimex wybudował sześciopiętrowy budynek mieszkalny, w którym jest 147 mieszkań z balkonami lub loggiami.

Inwestycja została uznana za największą w powojennej historii Polski, jeśli chodzi o ochronę brzegów morskich. Jej wartość to prawie 76 mln złotych netto.
 

Prestiżowa nagroda dla Centrum Dydaktycznego Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej

W Poznaniu przy ul. Berdychowo 4 Budimex wybudował nowoczesny budynek dydaktyczno- naukowy dla Politechniki Poznańskiej.

PKM ma tytuł "Budowa Roku 2014"

Pomorska Kolej Metropolitalna w Gdańsku to kolejna spośród siedmiu realizacja Budimeksu nagrodzona w tegorocznej edycji konkursu Budowa Roku.

Budimex podpisał umowę na budowę osiedla mieszkaniowego w Łodzi

6 lipca 2015 roku Budimex podpisał ze spółką mLocum SA umowę na budowę osiedla mieszkaniowego „Osiedle Łąkowa”.