Budimex.pl
PL    

Aktualności

Budimex SA od lat konsekwentnie kieruje się zasadami równego traktowania, a obecnie, gdy obowiązujące w świecie standardy i wymagania stawiane przedsiębiorcom wzrosły,  spółka zdecydowała się zredagować osobny, dedykowany temu zagadnieniu dokument.

Komentarz do wybranych danych finansowych za 3Q 2016

Komentarz prezesa Zarządu Budimeksu SA - Dariusza Blochera do danych finansowych ze skonsolidowanego sprawozdania finansowego Grupy Budimex za
trzy kwartały 2016 roku

Budimex Liderem Cyfrowej Transformacji

13 października 2016r. w pierwszym dniu konferencji DIGITAL CHAMPIONS w hotelu Soundgarden w Warszawie zostały wręczone statuetki Liderów Cyfrowego Biznesu.

Zarząd Budimeksu SA zawiadamia, że w dniu 21 października 2016 r. został poinformowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA o wyborze oferty konsorcjum Budimeksu SA (lider konsorcjum 34%), ZUE SA (partner konsorcjum 33%), spółki Grupy Strabag (partner konsorcjum 33%, w skład których wchodzą: Strabag Sp. z o.o., Strabag Rail a.s., Strabag Rail GmbH, Strabag Áltálanos Épitó Kft) w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu ograniczonego na wykonanie prac projektowych i robót budowlanych dla projektu "Prace na linii obwodowej w Warszawie (odc. Warszawa Gołąbki/Warszawa Zachodnia - Warszawa Gdańska).

Wzrost skonsolidowanego wyniku finansowego Grupy BX za III kw. 2016 r.

 

Skonsolidowany wynik finansowy netto Budimeksu za trzeci kwartał 2016 r. wzrósł o 90,9 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Szpital we Włocławku przed czasem

Miesiąc przed terminem Budimex zakończył modernizację, przebudowę i rozbudowę pawilonu nr. 5 Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku.

29 września 2016 Budimex powraca na Litwę
Budimex powraca na Litwę

Konsorcjum Budimex SA (partner konsorcjum z udziałem 48,46%), Steinmüller Babcock Environment GmbH (lider konsorcjum z udziałem 39,26%) i UAB Kauno dujotiekio statyba (partner konsorcjum z udziałem 12,28%) 29 września podpisało umowę na budowę spalarni odpadów w Wilnie. Inwestycję o wartości 178 mln euro netto konsorcjum zrealizuje na zlecenie JSC "Vilniaus kogeneracine jegaine" pod warunkiem, że inwestorowi uda się zorganizować finansowanie przedsięwzięcia.

Budimex na XXVI Forum Ekonomicznym w Krynicy Zdrój

Nasza firma jest uczestnikiem krynickiego forum od pierwszej jego edycji. Już po raz drugi mamy na nim swoje stoisko wystawiennicze. Wydarzenie z każdym rokiem przyciąga coraz większą liczbę uczestników.

W tym roku do Krynicy przyjechało ok. 3 tys. osób z blisko 60 krajów. Zaprezentowało się ponad 100 największych firm.

Budimex zajął pierwsze miejsce w rankingu Book of Lists

Budimex SA zajął 1 miejsce w rankingu organizowanym przez Warsaw Business Journal - Book of Lists 2016/ 2017 w kategorii General Contractors.

 

 

 

 

Nowy Raport Odpowiedzialnego Biznesu Grupy Budimex

Z przyjemnością oddajemy w Państwa ręce najnowszy 8 już Raport Odpowiedzialnego Biznesu Grupy Budimex za rok 2015.

Sprzedaż Grupy za pierwsze półrocze 2016 roku wyniosła 2,4 miliarda złotych i była wyższa od sprzedaży pierwszego półrocza roku poprzedniego o ponad 160 milionów złotych

Budowa ul.Towarowej w Olsztynie - powzięcie informacji o wyborze oferty konsorcjum Budimeksu SA i Ferrovial Agroman SA.

Nasza oferta na budowę ul.Towarowej w Olsztynie uznana za najkorzystniejszą.

Konsorcjum Budimex - Strabag ukończyło budowę ostatniego odcinka autostrady A4 Rzeszów- Jarosław

20 lipca nastąpiło uroczyste otwarcie odcinka autostrady A4 Rzeszów Wschód – Jarosław, ostatniego odcinka A4 budowanego przez konsorcjum Budimex - Strabag. Zapewni on jeden ciąg autostrady pozwalający na bezpośrednie połączenie z Niemcami i Ukrainą.

W związku z wejściem w życie z dniem 3 lipca 2016 r. unijnego Rozporządzenia MAR (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku publikujemy Indywidualne Standardy Raportowania Budimeksu SA.

Budimex – odcinek autostrady A1 oddany przed terminem

1 lipca nastąpiło uroczyste otwarcie kluczowego odcinka autostrady A1 Stryków - Węzeł „Tuszyn”, w ramach którego wykonawcą odcinka nr III była firma Budimex SA. Nowy fragment autostrady umożliwi szybkie ominięcie Łodzi co przełoży się na poprawę warunków transportu drogowego i podróżowania po centralnej Polsce. Ukończenie inwestycji nastąpiło ponad miesiąc przed kontraktowym terminem.

Budimex buduje nowy blok w Elektrowni Turów

29 czerwca odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod nowy blok energetyczny
w Elektrowni Turów.

Budimex w gronie laureatów rankingu Patriotyzmu Polskiego Biznesu Rzeczpospolitej

Przygotowany przez redakcję Rzeczpospolitej oraz Fundację Patriotyzmu Gospodarczego Indeks Patriotyzmu Polskiego Biznesu wyróżnia firmy, które przyczyniają się do rozwoju Polski, budują jej pozytywny wizerunek na świecie i dobrze wywiązują się z powinności czy zobowiązań względem społeczeństwa oraz państwa.

Budimex laureatem nagrody ORŁY WPROST

W pierwszej edycji konkursu tygodnika „Wprost” Budimex znalazł się w gronie laureatów i otrzymał nagrodę – „Orzeł Tygodnika „Wprost” 2016” w kategorii „Firma z największym średnim zyskiem netto w latach 2012 – 2014”.

7 czerwca 2016 Budimex buduje dla IKEA
Budimex buduje dla IKEA

7 czerwca 2016 roku Budimex podpisał z IKEA Centres Polska SA umowę na budowę  budynku handlowo - biurowego w ramach Parku Handlowego Franowo w Poznaniu .
Umowa ma wartość 76,999 mln złotych netto.

W Gdańsku powstanie Centrum Medycyny Nieinwazyjnej

6 czerwca 2016 roku Budimex podpisał z  Gdańskim Uniwersytetem Medycznym umowę na budowę pierwszego etapu Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Gdańsku. Umowa ma wartość  285,7 mln złotych netto.