Budimex.pl
PL    

Aktualności

Polityka wynagrodzeń członków organów Budimex S.A. oraz uchwała w sprawie przyjęcia Polityki przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie Budimex S.A.

Polityka wynagrodzeń członków organów Budimex S.A. oraz uchwała w sprawie przyjęcia Polityki przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie Budimex S.A.


 

Strefa Rodzica w Piotrkowie Trybunalskim otwarta!

Na oddziale dziecięcym Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim, w ramach programu społecznego Budimeksu została otwarta 33. Strefa Rodzica, w której mali pacjenci i ich opiekunowie będą mogli wspólnie spędzać czas. 

Budimex uhonorowany Złotym Listkiem CSR Polityki

Budimex został uhonorawany Złotym Listkiem CSR za swoje działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

 Centrum Komunikacyjne w Kielcach na finiszu budowy

Budowa kieleckiego centrum komunikacyjnego jest zaawansowana już w ponad 90%. W tej chwili trwają prace wykończeniowe na wszystkich obiektach tworzących centrum.

 Budowa A1 Tuszyn - Piotrków przechodzi w kolejną fazę

Budowa autostrady A1 odc. A na odcinku pomiędzy węzłami Tuszyn a Piotrków Trybunalski Południe realizowana przez konsorcjum Budimex i STRABAG przechodzi w kolejną fazę. W czerwcu tego roku ciężkie prace budowlane obejmą także odcinek wyłączony z ciężkich prac między: trasą S8 a Aleją Generała Władysława Sikorskiego.

 Budimex z umową na budowę S7 Modlin-Czosnów w woj. mazowieckim

12 maja br. Budimex podpisał z Generalna Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie kontrakt na realizację trasy ekspresowej S7 na odcinku Modlin-Czosnów w województwie mazowieckim. Prace obejmą budowę drogi ekspresowej o długości ok. 10 km i 20 km dróg serwisowych.

Budimex rozpoczął kolejny etap prac na obwodnicy Wałbrzycha

Budimex realizuje jeden z największych projektów infrastruktury drogowej w województwie dolnośląskim. Spółka rozpoczęła prace związane z układaniem pierwszych warstw nawierzchni asfaltowej na sześciokilometrowej obwodnicy Wałbrzycha.

Budimex #niezwalnia i szuka pracowników

Budimex dołącza do firm, które mówią: Nie zwalniajmy! Największy polski generalny wykonawca budowlany, który zatrudnia ponad 7500 osób, jest pierwszą dużą firmą, która dołączyła do akcji #Niezwalniajmy. Inicjatorem i organizatorem akcji jest Bussines Centre Club i Homejob, portal pracy zdalnej i elastycznej.

Wyniki finansowe Grupy Budimex za I kwartał 2020

Wyniki finansowe Grupy Budimex za I kwartał 2020.

- Sytuacja rynkowa

- Wyniki Grupy Budimex

- Sytuacja gotówkowa Grupy Budimex

- Wyniki segmentu budowlanego Grupy Budimex

- Wyniki segmentu deweloperskiego Grupy Budimex:

- Wyniki segmentu usługowego Grupy Budimex

- Najbliższe kwartały okiem Grupy Budimex.

Budimex rozpoczyna budowę S5 między Ostródą a Grudziądzem

28.04.2020 r. została zawarta umowa pomiędzy Budimex S.A. a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie na budowę drogi ekspresowej S-5 na odcinku Ornowo - Wirwajdy w woj. warmińsko-mazurskim.

Układanie nawierzchni betonowej na A1 Tuszyn - Piotrków

Generalny wykonawca - konsorcjum Budimex i Strabag - rozpoczął układanie nawierzchni betonowej nowej autostrady A1 na odcinku A (Tuszyn – Piotrków Trybunalski).

Krok w stronę wirtualnej rzeczywistości

Budimex, jako lider branży budowlanej, stale poszukuje nowatorskich rozwiązań z zakresu inteligentnych technologii. Obecnie, dla usprawnienia pracy specjalistów oraz poprawienia bezpieczeństwa na budowach, wprowadza innowacyjne rozwiązania z zakresu VR.

Hello ICE i Strefa Rodzica w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki”

W najnowszym raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki”, opublikowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, znalazły się dwa programy społeczne Budimeksu: „Strefa Rodzica. Budimex dzieciom” oraz „Hello ICE”.

Budimex z tytulem Firmy Dobrze Widzianej

Kolejny rok z rzędu Budimex zdobył tytuł Firmy Dobrze Widzianej. Honorowane są nim firmy, które wyróżniają się największą aktywnością w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. Konkurs organizowany jest przez BCC w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Postępy na budowie zbiornika „Żelazny Most”

Pierwsza faza rozbudowy OUOW „Żelazny Most” zbliża się ku końcowi. Budimex łagodną zimę wykorzystał do realizacji prac wyprzedzających założenia zawarte w harmonogramie w zakresie Fazy 2 i 3. Planowany termin zakończenia całości robót to czerwiec 2022 r.

Budimex wykonawcą Centrum Psychiatrii w Białymstoku

Budimex S.A. zbuduje nowoczesny oddział na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego i Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. L. Zamenhoffa. Planowany termin zakończenia robót to maj 2022 r.

Pierwsze szpitale dostały już wsparcie Budimeksu

Budimex uruchomił już pierwszą transzę pomocy finansowej z zapowiadanego 1 mln złotych dla szpitali, którą zadeklarował dołączając się do akcji „Jesteśmy razem. Pomagamy”. Jako pierwsze, wsparcie otrzymały szpitale w: Wałbrzychu, Raciborzu i w Warszawie. W tych regionach liczba zarażonych jest obecnie największa. Kolejne placówki otrzymają środki finansowe w najbliższych trzech tygodniach.

Układanie nawierzchni na budowie A1 Tuszyn-Piotrków

Na realizowanej przez konsorcjum Budimex i Strabag budowie autostrady A1 na odcinku Tuszyn – Piotrków Trybunalski po przerwie zimowej kontynuowane są roboty związane z konstrukcją jezdni głównej – aktualnie wykonywana jest podbudowa C8/10 tzw. chudy beton.

Budimex rozpoczyna prace przy węźle Rumia Janowo

W pierwszej kolejności będą wykonywane prace ziemne. Na ulicy Oliwskiej i Łużyckiej rozpocznie się przebudowa instalacji podziemnych, które potrwają około dwa miesiące. Po wakacjach prace przeniosą się na DK nr 6 gdzie zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. W maksymalnym nasileniu na budowie węzła będzie pracować blisko 100 osób.

Budimex - Jesteśmy razem. POMAGAMY

Budimex dołącza do inicjatywy „Jesteśmy razem. POMAGAMY”. Przekażemy 1 mln złotych na pomoc w zakresie zakupu sprzętu medycznego do szpitali na oddziały zakaźne. Dodatkowo wesprzemy organizację szpitala polowego, jeśli będzie taka konieczność.