Budimex.pl
PL    

Aktualności

 Budimex w pierwszej 25. największych podatników w Polsce

Od 2017 roku Budimex awansował z 61 na 25. miejsce wśród największych płatników indywidualnych podatku CIT w Polsce. Polski firma budowlana jest największym płatnikiem podatku wśród firm budowlanych działających na naszym rynku. Według rankingu CIT opublikowanego przez Ministerstwo Finansów we wrześniu tego roku Budimex wypracował 123 mln zł podatku CIT za ubiegły rok.

1 października 2020 Dzień Odblasków z Hello ICE
Dzień Odblasków z Hello ICE

W Polsce ginie najwięcej pieszych – nasz kraj nadal przoduje w niechlubnych statystykach UE. Z okazji Dnia Odlbasków przypominamy jak ważna jest znajomość przepisów ruchu drogowego oraz dobra widoczność pieszego na drodze.

 Dworzec w Białymstoku otwarty dla podróżnych

Budimex zakończył renowację i modernizację dworca PKP S.A. w Białymstoku. Pierwszego października 2020 roku dworzec został otwarty dla podróżnych.

 Trzy realizacje Budimeksu zdobyły budowlane Oskary 2019

BUDIMEX SA został laureatem nagrody I stopnia w konkursie „Budowa Roku 2019” aż w trzech kategoriach. W jubileuszowej, trzydziestej edycji prestiżowego rankingu wyróżniono Biurowiec .BIG w Krakowie w kategorii „Obiekty biurowe”, Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne („Obiekty kultury, nauki i oświaty”) oraz Halę widowiskowo-sportową Arena Jaskółka Tarnów w Tarnowie („Obiekty oceniane indywidualnie”).

W Bartoszycach powstały pasy 3D!

W Bartoszycach powstało trójwymiarowe przejście dla pieszych. Z początkiem września drużyna Hello ICE wyruszyła na północ Polski, gdzie dzięki zaangażowaniu jednej z mam oraz zaproszeniu przez władze miasta, zrealizowała kolejny z flagowych elementów programu edukacyjnego Budimeksu.

Rozpoczynamy nowy rok szkolny z Hello ICE

Właśnie rozpoczął się nowy rok szkolny, a dzieci stęsknione za swoimi rówieśnikami po prawie półrocznej przerwie wracają do szkół i przedszkoli. Dla programu Hello ICE to czas na nowe zadania, szansa na spotkania z uczniami oraz przedszkolakami i przede wszystkim edukacja najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Centrum Komunikacyjne w Kielcach oddane do użytkowania

27 sierpnia 2020 roku, po upływie 24 miesięcy od podpisania umowy, odbyło się oficjalne zakończenie budowy i przekazanie do użytkowania Centrum Komunikacyjnego w Kielcach. Inwestorem modernizacji i przebudowy charakterystycznego Dworca Autobusowego przy ulicy Czarnowskiej 12 jest Zarząd Transportu Miejskiego.

 Budimex na EEC Poland w Katowicach 2-4 września 2020 r

Budimex SA jest partnerem Europejskiego Kongresu Ekonomicznego w Katowicach. Przedstawiciele Zarzadu Budimex SA bedą dostępni podczas Kongresu miedzy innymi na tych wydarzeniach.

 Postęp prac na budowie S61 odc. Wysokie - Raczki na półmetku

Zaawansowanie prac na odcinku drogi ekspresowej S61 Wysokie – Raczki wynosi obecnie około 50%. Budimex jest generalnym wykonawcą tego zadania. 

Rada Nadzorcza Mostostalu Kraków SA powołała na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki Jacka Lecha

Jacek Lech jest absolwentem Politechniki Częstochowskiej na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Ukończył także międzynarodowe programy rozwojowe Global Management Program w Londynie oraz International Management Development Program w Barcelonie.

 Startuje budowa odcinka Ornowo - Wirwajdy na trasie S5

Budimex rozpoczyna realizację drogi ekspresowej S5 na odcinku Ornowo - Wirwajdy w województwie warmińsko-mazurskim. Symboliczne wbicie łopaty odbyło się 29 lipca 2020 roku. Wartość kontraktu z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie wynosi 165,6 mln zł netto.

 Wyniki Grupy Budimex po I półroczu 2020 roku

Wyniki finansowe Grupy Budimex za I półrocze 2020.

- Sytuacja rynkowa

- Wyniki Grupy Budimex

- Sytuacja gotówkowa Grupy Budimex

- Wyniki segmentu budowlanego Grupy Budimex

- Wyniki segmentu deweloperskiego Grupy Budimex:

- Wyniki segmentu usługowego Grupy Budimex

- Najbliższe kwartały okiem Grupy Budimex.

 LCS Idzikowice na CMK zmodernizowane przed terminem

W czerwcu 2020 na dwa tygodnie przed terminem kontraktowym - przeprowadzono bezusterkowy odbiór końcowy zadania „Modernizacja stacji Idzikowice”. Kontrakt, zrealizowany przez konsorcjum firm Budimex i KZA Lublin, o  wartości 106 mln zł był prowadzony w zakresie budowlanym od lutego 2018 roku. Inwestorem są PKP Polskie Linie Kolejowe.

 Budimex przeprowadzi testy innowacyjnego projektu BIMERR na warszawskiej Pradze

BIMERR to projekt polegający na rozszerzeniu technologii BIM (Building Information Modelling) o narzędzia wspierające proces renowacji energetycznej budynków mieszkaniowych. To międzynarodowe przedsięwzięcie, finansowane z funduszy unijnych, realizowane jest w ramach programu Horyzont 2020. Innowacyjny na skalę kontynentu projekt wkracza w fazę testów, za których prowadzenie odpowiada Budimex we współpracy z Urzędem Miasta st. Warszawy i stołeczny ZGN. Pierwsze pomiary wydajności energetycznej oraz planowanie scenariuszy termomodernizacji w technologiach BIMERR prowadzone będą już w lipcu, w budynku na warszawskiej Pradze.

 Budimex i KZN wybudują bazę dla Kolei Małopolskiej w Krakowie

Konsorcjum firm Budimex i KZN Rail podpisało umowę z Kolejami Małopolskimi na budowę i wyposażenie zaplecza technicznego do obsługi taboru kolejowego w Krakowie. Zadanie zostanie zrealizowane w formule „ZAPROJEKTUJ i WYBUDUJ”. Termin realizacji zaplanowano na 18 miesięcy od dnia podpisania kontraktu.

Budimex podpisał umowę na przebudowę stacji Warszawa Zachodnia

7 lipca 2020 roku Budimex podpisał umowę na wykonanie dwóch przedsięwzięć – przebudowę stacji Warszawa Zachodnia oraz realizację podziemnego przystanku tramwajowego. Zadania mają zostać przeprowadzone w ramach projektu Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) 5.1–13 i POIiŚ 6.1–22. To największa modernizacja węzła kolejowego w ramach Krajowego Programu Kolejowego do końca 2020 roku.

 Największy zbiornik przeciwpowodziowy Polsce jest już gotowy

W dniu 30 czerwca br., w obecności władz Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie oraz głównego wykonawcy firmy Budimex, odbyło się oficjalne przecięcie wstęgi, symbolizujące zakończenie prac związanych z budową zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny dla górnego biegu Odry.

 Giant Office w Poznaniu oddany do użytku

Budimex sfinalizował projekt inwestycji usługowo-biurowej Giant Office w Poznaniu, przekazując obiekt do użytkowania. Wysokiej klasy budynek posiada certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Very Good. Wartość zrealizowanego projektu to 90 mln zł.  Inwestorem jest Giant Invest Sp. z o.o. Za projekt odpowiada biuro CDF Architekci Sp. z o.o.

 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wzmacnia współpracę z Porozumieniem dla Bezpieczeństwa w Budownictwie

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie podpisały deklarację o współpracy. Jej celem jest wspólne działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy przy realizacji inwestycji infrastrukturalnych, serwisowaniu i przy utrzymaniu istniejących dróg.

4. miejsce Budimex w rankingu Universum Most Attractive Employers Poland

Universum Talent Survey, przeprowadzane przez Universum Global, to największe tego rodzaju badanie na świecie, w którym biorą udział studenci z ponad 60 krajów.