Budimex.pl
PL    

W Białymstoku przybyło 200 drzew

Data aktualności: 30 października 2019
W Białymstoku przybyło 200 drzew

30 października w ramach kampanii „Drzewo za ankietę” wolontariusze z Budimeksu zasadzili w białostockim lesie 200 drzew.

 

Drzewa zostały posadzone w ramach kampanii, której celem było zachęcenie interesariuszy firmy do podzielenia się opinią na temat zintegrowanego raportu Budimeksu. W zamian za każdą wypełnioną ankietę Budimex obiecał zasadzić jedno drzewo. Wybór miejsca przeprowadzenia akcji padł na Białystok, w którym firma aktualnie realizuje kilka kontraktów, m.in. buduje Bibliotekę Uniwersytecką, Muzeum Sybiru oraz odnawia Dworzec PKP.

 

Cieszymy się, że to właśnie Białystok został obdarowany drzewami w ramach prowadzonej przez Budimex akcji. Zasadzone przez wolontariuszy z Budimeksu drzewa bez wątpienia wzbogacą miejski ekosystem i przyczynią się do poprawy mikroklimatu w naszym mieście. – powiedział Andrzej Karolski, Dyrektor Departamentu Gospodarki Komunalnej UM Białystok.

 

W porozumieniu z Departamentem Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Białystok posadzono m.in. buki, dęby, lipy i jarzębiny, które za kilka lat będą nie tylko domem dla wielu zwierząt, ale też przede wszystkim fabrykami tlenu niezbędnego do życia każdego mieszkańca naszej planety.

 

Realizując nasze działania biznesowe staramy się minimalizować ich negatywny wpływ na środowisko naturalne. Prowadzimy nasadzenia kompensacyjne, ponownie wykorzystujemy w późniejszych etapach robót budowlanych warstwy ziemi urodzajnej, zdjętej w trakcie pierwszych etapów prac. Popularnym działaniem jest też przenoszenie roślin i zwierząt z terenów objętych budową w nowe miejsca, o tych samych wymaganiach i walorach siedliskowych. Inicjujemy też wiele innych, dodatkowych akcji, mających na celu ochronę środowiska naturalnego.  – mówi Marcin Głąbek, Kierownik Zespołu Ochrony Środowiska w Budimeksie

 

Drzewa w przestrzeni miejskiej pełnią szczególnie ważną rolę. Regulują temperaturę otoczenia, w przypadku dużych aglomeracji latem dają kojący cień, ograniczając tym samym oddziaływanie tak zwanej miejskiej wyspy ciepła, a zimą redukują prędkość wiatrów, przyczyniając się do zmniejszenia strat ciepła. Ponadto przyczyniają się do zwiększenia wilgotności powietrza łagodząc suszę miejską, produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla oraz wiele zanieczyszczeń gazowych i pyłowych.

 

Społeczna odpowiedzialność w Budimeksie stanowi jeden ze strategicznych obszarów działania. Firma od wielu lat angażuje się w działania na rzecz lokalnych społeczności, realizując autorskie programy społeczne, a także wspierając wszelkie działania na rzecz ochrony środowiska. 

 

 


Budimex znalazł się w składzie Indeksu WIG-ESG, który zastąpił obowiązujący do końca 2019 roku Respect Index.

Porozumienie dla bezpieczeństwa
( więcej )
Porozumienie dla bezpieczeństwa

Jesteśmy aktywnym uczestnikiem inicjatywy na rzecz poprawy bezpieczeństwa w branży budowlanej  - "Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie”. Razem z pozostałymi beneficjentami Porozumienia, podejmujemy działania mające na celu budowę kultury bezpieczeństwa, uświadamianie zagrożeń związanych z pracą na budowie - a w konsekwencji wyeliminowanie ryzyka. Nasz wspólny cel to „0” wypadków.

Rozumiem

Ten Serwis używa ciasteczek (plików cookie), dzięki którym może działać lepiej. Przeczytaj o plikach cookie w Polityce prywatności Serwisu